Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Elektryk bez dachu. Powstanie Polestar 6 Electric Roadster

polestar
Polestar 6 Electric Roadster powstanie (fot. materiały prasowe)

Ukazany przez markę Polestar koncept jednak wejdzie do produkcji. To Polestar 6 Electric Roadster, który wyznaczy dość wysoko poprzeczkę w segmencie elektrycznych “bezdaszników” premium. Oto wszystko co wiemy na jego temat.

Polestar 6 Electric Roadster: 884 KM i 900 Nm

polestar
Samochód zobaczymy najwcześniej w 2026 roku (fot. materiały prasowe)

Producenci drogich elektryków najwyższej klasy doskonale wiedzą, że na tym rynku mają szerokie pole do popisu z mocą. Do takiego wniosku doszedł też Polestar, stawiając swojego Roadstera na własnej platformie wykorzystywanej także do prototypowego Polestara 5. Architektura EV będzie 800-woltowa, co pozwoli na konkurowanie z takimi modelami jak Taycan, czy E-Tron GT RS. Podobne będą też osiągi samochodu – dzięki ogromnej mocy na poziomie 884 KM i 900 Nm momentu obrotowego, Electric Roadster powinien osiągnąć pierwsze 100 km/h w 3,2 sekundy, a maksymalnie rozpędzi się do 250 km/h.

polestar
Auto uderzy w segment premium. Osiągami będzie konkurowało m. in. z Taycanem (fot. materiały prasowe)

Kabriolet będzie jeździł na wykonanej na zamówienie aluminiowej platformie marki, wykorzystując opracowaną przez producenta 800-woltową architekturę EV. Platforma będzie stanowić podstawę Polestar 5 , z dwusilnikowym układem napędowym zapewniającym aż 884 KM (650 kilowatów) i 664 funt-stopy (900 Nm) momentu obrotowego. Producent ma nadzieję, że w kabriolecie osiągnie 3,2 sekundy z prędkością 0-62 mil na godzinę (100 kilometrów na godzinę) i maksymalną prędkość 155 mil na godzinę (250 km/h).

Poza Roadsterem, zobaczymy też inne modele w najbliższych latach (fot. materiały prasowe)

Co ciekawe, za powstanie modelu odpowiada głównie głos publiczności. Sam CEO marki Polestar zapowiedział, że jest “szalenie podekscytowany”, co zdecydowanie pozwoli urzeczywistnić model w najbliższych latach. Oczywiście, auto do premiery może się jeszcze gruntownie zmienić (szczególnie na tle kwitnącej ery elektromobilności), ale już dziś możemy spodziewać się ciekawego zawodnika wśród sportowych samochodów z wtyczką.

Model Polestar 6 Electric Roadster zadebiutuje najwcześniej w 2026 roku. Wcześniej na rynku zobaczymy inne ciekawe propozycje, takie jak crossover w październiku, SUV Coupe w 2023 oraz czterodrzwiowy GT w 2024.

Total
0
Shares