Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Europejska Kia Sportage na pierwszych szkicach

Kia zaprezentowała pierwsze oficjalne szkice europejskiej wersji Sportage’a piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a marki Kia zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.

Kia przekonuje, że auto charakteryzuje się nowoczesną stylistyką zarówno nadwozia, jak i wnętrza, najnowocześniejszą technologią łączności ze światem zewnętrznym, bardzo wydajnymi i zaawansowanymi układami napędowymi oraz najnowszymi systemami z zakresu bezpieczeństwa biernego, aktywnego i wspomagania kierowcy. Opracowany w oparciu o nową platformę podłogową, nowy europejski Sportage został również skrupulatnie dopracowany pod kątem zapewnienia optymalnych właściwości jezdnych i wysokiej precyzji prowadzenia na europejskich drogach.

Projekt zorientowany na przyszłość

Nowy język projektowania marki Kia – Przeciwieństwa, które się uzupełniają – jest sercem designu nowego Sportage’a w europejskiej wersji i ma wpływ na wygląd każdego detalu. Stylistyka auta opiera się na filarze „Zdecydowanie za naturą” i wyraża hołd dla doskonałości i prostoty natury.

Kontrastowy dach i przetłoczenia

Nowy Sportage dla klientów w Europie ma bardziej kompaktową sylwetkę, co sugeruje wyższy poziom precyzji prowadzenia i lepsze osiągi niż dotychczas. Obydwie cechy są postrzegane jako idealne dla samochodów użytkowanych na europejskich drogach. Nowego Sportage’a charakteryzuje dynamiczna sylwetka z wyraźnymi przetłoczeniami, które falują na płaskich powierzchniach blachy.

Szkice wskazują na dynamiczny przód z precyzyjnie wykonaną czarną osłoną chodnicy, która rozciąga się na całą szerokość auta. Wlot powietrza do chodnicy w kształcie tygrysiego nosa, od lat wyróżniający modele marki Kia, zinterpretowano na nowo. Łączy się on teraz z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu i z matrycowymi reflektorami w technologii LED.

Auto trafi na rynek pod koniec roku

Kolejną nowością w wypadku Sportage’a, którą widać na szkicach, jest czarny dach. Podkreśla on zarówno sportowy charakter popularnego SUV-a nowej generacji, jak i dynamiczny kształt słupka C.

Wyraźnie zaznaczone boczne linie nadwozia, które podkreślają jego szerokość, spotykają się z tyłu ze smukłymi światłami do jazdy dziennej. Łączą się one w świetlny pas, który przebiega nad nowym logo marki Kia. Sportowy charakter nowego Sportage’a w europejskiej wersji potęguje również czarny tylny zderzak.

Nowa Kia Sportage w wersji dla klientów w Europie zadebiutuje podczas cyfrowej premiery na żywo, która odbędzie się w 1 września. Sprzedaż nowej Kii Sportage rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Total
0
Shares