Europejska Kia Sportage na pierwszych szkicach

Kia zaprezentowała pierwsze oficjalne szkice europejskiej wersji Sportage’a piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a marki Kia zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.

Kia przekonuje, że auto charakteryzuje się nowoczesną stylistyką zarówno nadwozia, jak i wnętrza, najnowocześniejszą technologią łączności ze światem zewnętrznym, bardzo wydajnymi i zaawansowanymi układami napędowymi oraz najnowszymi systemami z zakresu bezpieczeństwa biernego, aktywnego i wspomagania kierowcy. Opracowany w oparciu o nową platformę podłogową, nowy europejski Sportage został również skrupulatnie dopracowany pod kątem zapewnienia optymalnych właściwości jezdnych i wysokiej precyzji prowadzenia na europejskich drogach.

Projekt zorientowany na przyszłość

Nowy język projektowania marki Kia – Przeciwieństwa, które się uzupełniają – jest sercem designu nowego Sportage’a w europejskiej wersji i ma wpływ na wygląd każdego detalu. Stylistyka auta opiera się na filarze „Zdecydowanie za naturą” i wyraża hołd dla doskonałości i prostoty natury.

Kontrastowy dach i przetłoczenia

Nowy Sportage dla klientów w Europie ma bardziej kompaktową sylwetkę, co sugeruje wyższy poziom precyzji prowadzenia i lepsze osiągi niż dotychczas. Obydwie cechy są postrzegane jako idealne dla samochodów użytkowanych na europejskich drogach. Nowego Sportage’a charakteryzuje dynamiczna sylwetka z wyraźnymi przetłoczeniami, które falują na płaskich powierzchniach blachy.

Szkice wskazują na dynamiczny przód z precyzyjnie wykonaną czarną osłoną chodnicy, która rozciąga się na całą szerokość auta. Wlot powietrza do chodnicy w kształcie tygrysiego nosa, od lat wyróżniający modele marki Kia, zinterpretowano na nowo. Łączy się on teraz z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej w kształcie bumerangu i z matrycowymi reflektorami w technologii LED.

Auto trafi na rynek pod koniec roku

Kolejną nowością w wypadku Sportage’a, którą widać na szkicach, jest czarny dach. Podkreśla on zarówno sportowy charakter popularnego SUV-a nowej generacji, jak i dynamiczny kształt słupka C.

Wyraźnie zaznaczone boczne linie nadwozia, które podkreślają jego szerokość, spotykają się z tyłu ze smukłymi światłami do jazdy dziennej. Łączą się one w świetlny pas, który przebiega nad nowym logo marki Kia. Sportowy charakter nowego Sportage’a w europejskiej wersji potęguje również czarny tylny zderzak.

Nowa Kia Sportage w wersji dla klientów w Europie zadebiutuje podczas cyfrowej premiery na żywo, która odbędzie się w 1 września. Sprzedaż nowej Kii Sportage rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Total
0
Shares