Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Extreme E: NEOM Island X Prix II – kwalifikacje za nami

Kierowcy i zespoły serii Extreme E kontynuują zmagania na Sardynii, dziś rozegrano sesje kwalifikacyjne drugiego wyścigu NEOM Island X Prix II
fot. Extreme E press

Po tym jak zespół Rosberg X Racing (RXR) dał sobie odebrać zwycięstwo w pierwszym wyścigu z cyklu Extreme E rozgrywanego w tym sezonie na Sardynii (o czym informowaliśmy Was wczoraj), dziś sesje kwalifikacyjne do kolejnej rundy i następnych zmagań na włoskiej wyspie, zespół Nico Rosberga nie dał już sobie wydrzeć wygranej w kwalifikacjach do drugiego wyścigu na Sardynii.

Laia Sanz (ESP) / Carlos Sainz (ESP) z zespołu Acciona | Sainz XE Team podczas kwalifikacji do drugiego wyścigu na Sardynii w Capo Teulada (fot. Colin McMaster / LAT Images)

Duże uznanie budzi również wyczyn zespołu Acciona | Sainz XE, który zdobył najlepszy czas w drugiej części kwalifikacji. Przypomnijmy tylko, że jeszcze dwa dni temu Carlos Sainz senior brał udział w groźnie wyglądającej kraksie, podczas której jego pojazd miał kolizję z Johanem Kristofferssonem z zespołu Nico Rosberga. Hiszpański kierowca ze względów bezpieczeństwa był nawet w szpitalu, gdzie na szczęście lekarze nie stwierdzili żadnych przeciwskazań przed kontynuacją dalszych rozgrywek na Sardynii, z czego ambitny Hiszpan skorzystał pokazując świetny styl. Pierwsze miejsce w drugiej części kwalifikacji w połączeniu z czwartą lokatą w pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym dało załodze Sainz XE awans do półfinałów Neom Island X Prix II.

Mikaela Åhlin-Kottulinsky, RXR, powiedziała: „Myślę, że to była dla mnie najlepsza sesja kwalifikacyjna odkąd wystartowałam w Extreme E, to był wspaniały dzień. Johan (Kristoffersson – dop. red.) i ja wczoraj intensywnie przygotowywaliśmy się, a zespół bardzo ciężko pracował nad samochodem po naszej kolizji w pierwszym wyścigu, więc cieszę się, że wszystko wyszło na naszą korzyść“.

Sara Price (USA) / Kyle Leduc (USA), zespół Chip Ganassi Racing (fot. Sam Bagnall / LAT Images)

Zwycięzcy pierwszego wyścigu w tegorocznym sezonie Extreme E na Sardynii, zespół GMC Hummer EV Chip Ganassi Racing zajął ostatecznie piątą lokatę po dzisiejszych kwalifikacjach po tym jak otrzymał karę za ominięcie flagi z punktem orientacyjnym i zbyt szybkim opuszczeniu strefy zmiany. Jutro finałowy wyścig i zakończenie zmagań Extreme E na Sardynii, będziemy śledzić te wydarzenia i zdamy Wam relację.

Wyścigi Extreme E – wyjaśniamy na czym polegają te zawody

Total
0
Shares