Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

F1: Grand Prix Rosji – pierwsze Pole Position Lando Norrisa. Sensacji było więcej

Sensacja goni sensację. Kwalifikacje do Grand Prix Rosji wygrywa Lando Norris, Hamilton dopiero czwarty, a Verstappen wystartuje z końca stawki.
Lando Norris zdobywa pierwsze Pole Position w swojej karierze (fot. F1.com)

McLaren kontynuuje swoją dobrą passę, po tym jak brytyjska ekipa uzyskała dublet na torze Monza, teraz znakomitym przejazdem w sesji kwalifikacyjnej na torze Soczi Autodrom popisał się Lando Norris. Ale niespodzianek jest więcej – trzy najlepsze czasy okrążeń toru w Rosji uzyskali, oprócz Norrisa, Carlos Sainz z Ferrari oraz – kolejna sensacja – George Russel z Williamsa! Z liderów tego sezonu Lewis Hamilton zajął 4. pozycję, a Max Verstappen wystartuje… z ostatnich szeregów, podobnie jak Charles Leclerc z Ferrari oraz Nicholas Latifi z Williamsa, którzy zostali przesunięci na koniec za ponadprogramową zmianę jednostek napędowych w swoich bolidach.

Przypominamy emocjonujące wydarzenia na torze Monza

W Rosji nieplanowanym uczestnikiem zmagań na torze w Soczi była znowu kapryśna pogoda. Najpierw z powodu ulewnego deszczu nad torem odwołano trzecią sesję Free Practice, a i sama sesja kwalifikacyjna stała pod znakiem zapytania. Na szczęście deszcz ustał i choć tor w dwóch pierwszych sesjach kwalifikacyjnych był jeszcze mokry (kierowcy jechali na oponach pośrednich) to kierowcy rozpoczęli zmagania.

Dopiero w trzeciej, ostatniej sesji kwalifikacyjnej część kierowców podjęła ryzyko i wystartowała na slickach, co zdecydowanie opłaciło się trójce z najlepszymi czasami. Lewis Hamilton również zjechał po zmianę opon, ale podczas trzeciej sesji na oponach na suchy tor popełnił błąd i uszkodził auto uderzając w ścianę na jednym z zakrętów toru. Ostatecznie Brytyjczyk zajął czwartą pozycję.

Max Verstappen kwalifikacje w zasadzie zignorował. Holender i tak nie miał szans na dobry rezultat, gdyż ze względu na wymianę silnika w wyścigu musi być przesunięty na koniec stawki, niemniej jeżeli kibice liczyli na jego popis, to się rozczarowali. Verstappen co prawda wsiadł do bolidu w pierwszej sesji kwalifikacyjnej, ale już zaledwie po kilku minutach zjechał do boksu i więcej na torze się nie pojawił. Poniżej wyniki sesji kwalifikacyjnej Grand Prix Rosji.

Grand Prix Rosji  - wyniki kwalifikacji
Grand Prix Rosji – wyniki kwalifikacji (źr. F1.com)

Jak się zmienią bolidy F1 w 2022? Zobacz

Total
0
Shares