Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ford Mustang Mach-E GT debiutuje w Goodwood

9 lipca na Festival of Speed w Goodwood ma swój debiut Ford Mustang Mach-E GT. Budząca największe emocje, najbardziej skoncentrowana na kierowcy wersja w pełni elektrycznego, nowego SUV-a trafia do sprzedaży w Europie. 

Ford przypomina, że przyjmowanie zamówień na ten samochód w Polsce planowane jest na wrzesień tego roku. Mustang Mach-E GT dysponuje wyższym momentem obrotowym, niż jakikolwiek inny seryjny pojazd Forda, oferowany kiedykolwiek klientom w Europie, przyspieszenie od 0-100 km/h (0-62 mph) osiąga w czasie 3,7 sekundy, co czyni go najszybciej przyspieszającym pięciomiejscowym samochodem Forda oferowanym dotychczas w europejskiej gamie.

Wyczynowy osprzęt

Dwusilnikowy, elektryczny zespół napędowy, przekazujący moment obrotowy na wszystkie koła, zaawansowane adaptacyjne zawieszenie MagneRide i wysokowydajny układ hamulcowy Brembo zapewniają reakcje i zwrotność samochodu sportowego. 

Mustang Mach-E GT otrzymał również wyjątkowe dla tej wersji zestrojenie układu napędowego, który – inaczej niż w innych wersjach Mustanga Mach-E z napędem na obie osie – przekazuje więcej momentu obrotowego na tylne koła, w czym pomagają specjalnie opracowane opony, zdolne przenieść ekstremalnie wysoki moment obrotowy na nawierzchnię drogi.

Zasięg powyżej 500 km

Ponadto wprowadzono nowy tryb Untamed Plus, by ułatwić kierowcy wykorzystanie mocy układu napędowego oraz uzyskać powtarzalność czasów kolejnych okrążeń toru, co uzyskano drogą jednoczesnego sterowania pracą kontroli trakcji i stabilności, zapewniając przy okazji bardziej ekscytujące wrażenia z jazdy, gdy pozwalają na to przepisy i warunki.

Wyposażenie standardowe tej wersji Mustanga-E obejmuje sportowe fotele Ford Performance, 20-calowe obręcze kół, charakterystyczne dla tej wersji lakiery Grabber Blue i Cyber Orange oraz unikalne elementy stylizacji nadwozia, jeszcze bardziej wyróżniające elegancką i mocną sylwetkę SUV-a, a jednocześnie zachowujące niepowtarzalne cechy najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego świata.

Mustang Mach-E GT, wyposażony standardowo w powiększony akumulator o pojemności 88 kWh (energii użytecznej), umożliwia jazdę z napędem czysto elektrycznym, zapewniając do 500 km zasięgu między kolejnymi ładowaniami. Ładowanie z mocą do 150 kW może zwiększyć zasięg jazdy średnio o 99 km w ciągu około 10 minut ładowania, a ładowanie od 10 do 80 proc. pojemności akumulatora trwa około 45 minut. 

Total
0
Shares