Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Grand Prix USA wygrywa Max Verstappen!

Wyścig F1 Grand Prix USA wygrywa Max Verstappen, drugi Lewis Hamilton, trzeci Sergio Perez. Red Bull ma co świętować.
Mercedes był blisko zwycięstwa, ale nie dość blisko, Hamilton zajął drugie miejsce (fot. f1.com)

Max Verstappen stoczył pasjonującą dziś walkę z Lewisem Hamiltonem. Obaj w różnych momentach wyścigu byli na czele stawki, ale ostatnie słowo należało do Holendra, który triumfuje na torze w Teksasie. Oto wyniki:

Wyniki Grand Prix USA (źr. F1.com)

O zaciętej rywalizacji świadczy niewielka różnica czasów na mecie, zaledwie 1,3 sekundy za Holendrem linię mety w Austin przekroczył Lewis Hamilton. Przez moment Brytyjczyk, pod koniec wyścigu, był poniżej sekundy za Verstappenem, ale Holender ostatnie okrążenia mknął jak szaleniec, choć żeby oddać sprawiedliwość Hamiltonowi, to właśnie on zakończył wyścig z najlepszym czasem okrążenia, za co otrzyma dodatkowy punkt.

Pecha miał Kimi Raikkonen, który przez miał szansę na zwiększenie puli punktowej swojego zespołu, ale ostatecznie na kilka okrążeń przed metą Fin wypadł z toru i z punktami musiał się pożegnać. Jednak w Formule 1 jest tak, że jak ktoś traci, to inny zyskuje – wygranym w tym przypadku był Sebastian Vettel, który dzięki wpadce Fina, uplasował się na 10. ostatniej punktowanej lokacie na torze w Austin.

Po wyścigu Lewis Hamilton skomentował krótko: “Gratuluję Maksowi, to był bardzo dobry jego wyścig. Miałem bardzo dobry start (Hamilton startował z drugiego miejsca i już na starcie wyprzedził Verstappena – dop. red.), daliśmy z siebie wszystko“. Takie wyścigi lubimy. Nudy w Austin nie było!

Total
0
Shares