Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hamilton tworzy historię F1. Zrównał się z Schumacherem.

Hamilton mistrz świata

Lewis Hamilton po raz siódmy zdobywa mistrzostwo kierowców Formuły 1 FIA. Lewis (307 punktów) zdominował klasyfikację kierowców. Hamilton ma o 110 punktów więcej od drugiego w klasyfikacji Bottasa (197 punktów) – to ogromne prowadzenie w mistrzostwach kierowców na etapie, gdzie do końca sezonu zdobyć można tylko 78 punktów.

Mistrz z pucharem (fot. Daimler)

Co powiedział Hamilton po zwycięstwie?

Pamiętam, jak Michael wygrywał mistrzostwa i zdobycie siedmiu jest po prostu niewyobrażalne. Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy. Ten rok był taki ciężki… Myślę, że w tym roku poświęciłem więcej niż kiedykolwiek w całym moim życiu. To sprawia, że ​​jest to dość trudne. Jestem dziś bardzo dumny z tego wyścigu. Myślałem o momentach, kiedy wcześniej poszło nie tak, jak Chiny 2007, kiedy straciłem mistrzostwo na zużytych oponach w alei serwisowej.

Hamilton mistrz świata
Mercedes-AMG Petronas Motorsport, GP Turcji 2020. bolid Lewisa Hamiltona (fot Daimler)

Hamilton dodał

Czuję, że dopiero zaczynam i to naprawdę dziwne. Fizycznie czuję się w świetnej formie, choć mentalnie ten rok był najtrudniejszy dla wielu ludzi, dla milionów ludzi. Wiem, że tutaj, na dużej scenie zawsze wygląda świetnie, ale nie inaczej jest w przypadku nas, sportowców. I to było wyzwanie, z którym nie wiedziałem, jak sobie poradzić. Ale z pomocą otaczających mnie wspaniałych ludzi, z pomocą mojego zespołu udało mi się utrzymać na powierzchni i skupić się. Mam nadzieję na lepszy rok w przyszłym roku. Z przyjemnością zostanę w zespole i czuję, że mamy tu dużo pracy do wykonania.

Mercedes-AMG Petronas mistrzem świata konstruktorów (fot. Daimler)

Mercedes-AMG Petronas zdobył siódmy z rzędu tytuł konstruktorów

Tydzień wcześniej odbyło się GP Włoch gdzie Mercedes-AMG Petronas świętował inne mistrzostwo. Dla zespołu Mercedes-AMG Petronas tor Autodromo Enzo e Dino Ferrari był „terra incognito” – ekipa z sukcesem stawiła jednak czoła wyzwaniu, jakie stanowiły nieznany obiekt i niezwykły dwudniowy format, i w Grand Prix Emilia-Romania odniosła podwójne zwycięstwo. To 58. raz, gdy zespół zmonopolizował dwa najwyższe miejsca na podium, a jednocześnie setny triumf w erze uhybrydowionych zespołów napędowych. Lewis Hamilton zanotował wtedy 93. zwycięstwo w swojej karierze w Formule 1 i zaliczył 5000. okrążenie jako lider wyścigu w topowej klasie sportu motorowego. Drugie miejsce na Imoli zajął Valtteri Bottas – tym samym zespół Mercedes-AMG Petronas zdobył siódmy z rzędu tytuł konstruktorów i ustanowił nowy rekord świata w Formule 1.

Total
0
Shares