Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Honda płynie “z prądem” – nowy SUV: HR-V e:HEV

Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)
Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)

Honda zaprezentowała nową generację modelu HR-V, kompaktowego SUV-a, w którym dostępny będzie dwusilnikowy, hybrydowy układ napędowy e:HEV. Ten model dwie dekady temu przecierał szlaki japońskiej firmy w kategorii kompaktowych SUV-ów. Co dziś oferuje HR-V?

Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)
Klamka tylnych drzwi została wkomponowana w słupek C (fot. Honda)

“e” – oznacza elektryfikację

“HEV” – technologię hybrydową

Nowy HR-V, który wejdzie do sprzedaży w Europie pod koniec 2021 roku, jest kolejnym modelem w ofercie Hondy z emblematem e:HEV. To trzeci z kolei model Hondy z takim oznaczeniem, po odświeżonym CR-V (nasz TEST) i nowym Jazzie (nasz TEST), które pojawiły się w ofercie Hondy w 2020 roku. HR-V e:HEV dołącza do gamy zelektryfikowanych modeli Hondy, zgodnie ze zobowiązaniem firmy, iż do końca 2022 roku, europejska gama jej głównych modeli zostanie wyposażona w napędy korzystające z energii elektrycznej.

Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)
Honda HR-V e:HEV ma niebieską poświatę logo (fot. Honda)

Stylistyka HR-V

HR-V e:HEV otrzymał zintegrowaną osłonę chłodnicy, wydłużoną maskę i bardziej pionowe boki, dzięki czemu uzyskano dodatkową przestrzeń we wnętrzu samochodu. Środek maski znajduje się nisko i jest płaski, a wyraźnie poprowadzone linie boczne biegną do podstawy słupków A. HR-V e:HEV wyróżnia się sylwetką stylistycznie nawiązującą do kompaktowego coupé.

Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)
Honda zdecydowała się na popularny w tym segmencie LED-bar (fot. Honda)

Nowa ergonomia HR-V

Honda chwali się, ze HR-V zapewnia komfortowe warunki podróżowania dla czterech dorosłych pasażerów. Kabina pasażerska zdaniem producenta sprawia wrażenie solidności, dzięki zastosowanym tkaninom i miękkim w dotyku materiałom. Minimalistyczna estetyka, widoczna w projekcie deski rozdzielczej, to efekt uporządkowania wnętrza i kokpitu, w którym wszystkie elementy zostały rozmieszczone w taki sposób, by wzmocnić poczucie przestronności. Nowy układ wentylacji kabiny, który tworzy kurtynę świeżego powietrza obok i nad pasażerami, dzięki nawiewom w kształcie litery L, umieszczonym w górnych narożnikach deski rozdzielczej. Dzięki zintegrowanemu układowi napędowemu Hondy oraz centralnie umieszczonemu zbiornikowi paliwa, w modelu HR-V e:HEV zachowano system składania tylnych siedzeń Magic Seats, który daje możliwość podnoszenia i opuszczania siedzeń w wielu konfiguracjach i elastycznego kształtowania przestrzeni ładunkowej.

Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)
Gdzie są te kratki wentylacji o których mówi Honda? Nie wiadomo (fot. Honda)

Czego nie wiemy?

Póki co nie znamy dokładnych danych technicznych nowego modelu, ale możemy spodziewać się mocy układu napędowego plasującego SUV-a pomiędzy mniejszym Jazzem i większym CR-V. Nowa Honda HR-V e:HEV będzie dostępna w Europie pod koniec 2021 roku.

Honda HR-V e:HEV (fot. Honda)
Honda HR-V przypomina z boku Mazdę MX-30 w wersji “long” (fot. Honda)
Total
0
Shares