Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hyundai IONIQ 5: nadjeżdżają zmiany. Co nowego w modelu?

Hyundai bierze pod lupę IONIQ’a 5 i wprowadza zmiany. Kiedy możemy się spodziewać ulepszonego modelu i co się poprawi?
Hyundai Ioniq 5
(fot. Hyundai)

IONIQ’a 5 mieliśmy przyjemność testować w listopadzie. Awangardowy koreański SUV zrobił na nas mocne wrażenie, choć miał swoje minusy. Hyundai jednak zapowiada zmiany. Co nowego pojawi się w modelu w nadchodzących miesiącach?

Mamy dużo awangardy. Ale możemy mieć więcej

Hyundai Ioniq 5 Platinum 73 kWh RWD (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
IONIQ 5 zaskoczy nas jeszcze większą ilością technologii (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Jeśli komuś w IONIQ’u 5 brakowało jeszcze awangardowego stylu koncepta, to mamy dobre wieści. Hyundai opracował dla modelu cyfrowe lusterka (dostępne opcjonalnie), zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Lusterko centralne będzie zbudowane z ekranu, wskazującego odczyt z kamery umieszczonej pod tylnym spoilerem. Widok ma być “panoramiczny i niezakłócony“. Boczne cyfrowe “lusterka” są już znane w IONIQ’u 5 na rynku koreańskim i pierwszy raz zostaną wprowadzone do Europy. Jak podaje marka, mają zapewnić “lepszą widoczność, nawet przy złej pogodzie”.

Hyundai zapowiada też zmiany techniczne

Hyundai Ioniq 5 Platinum 73 kWh RWD (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Hyundai Ioniq 5 ulepsza system szybkiego ładowania (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Nieznacznie zmieni się akumulator, bowiem będzie miał pojemność wynoszącą 74,4 kWh (testowana przez nas wersja miała 72,6 kWh). Nie jest to jednak najważniejsza informacja z systemu zasilania. Hyundai zapowiada znaczne ulepszenia funkcji kondycjonowania akumulatora. “IONIQ 5 automatycznie dostosuje temperaturę akumulatora podczas podróży, aby zapewnić optymalne warunki ładowania.” Ma to pomóc w optymalizacji procesu, w zależności od temperatur zewnętrznych. Co ciekawe, funkcja włączy się automatycznie w momencie dodania ładowarki jako celu podróży w nawigacji.

W nowym modelu zastaniemy też zmodyfikowane zawieszenie tylne. Amortyzatory będą wyposażone w inteligentne czujniki częstotliwości. Hyundai zapewnia, że poprawi to znacznie nie tylko komfort podróżowania, ale także przyczepność tylnej osi.

Samochód po modernizacjach zyska oznaczenie modelu roku 2023, a zamawiać będzie go można wczesną wiosną.

Total
0
Shares