Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hyundai Santa Cruz, czyli wymyślania segmentów ciąg dalszy

Hyundai Santa Cruz (fot. Hyundai)
Hyundai Santa Cruz (fot. Hyundai)

Projektowanie samochodów z pogranicza segmentów, które wypełniają istniejące (lub nieistniejące) luki rynku to proces znany i lubiany przez praktycznie wszystkich producentów. Właśnie tak powstały SUV-y, które obecnie na najlepszej drodze do zdominowania globalnego rynku. Ale rynek nie znosi próżni i wymyślaniu coraz to nowszych “krzyżówek” nie ma końca. Tym razem rewolucję zapowiada Hyundai.

Santa Cruz

Hyundai Santa Cruz (fot. Hyundai)
Hyundai Santa Cruz to połączenie crossovera z pick-upem (fot. Hyundai)

Hyundai opublikował pierwsze zdjęcia swojego najnowszego pojazdu – Santa Cruz Sport Adventure Vehicle. Santa Cruz wejdzie na rynek w najbliższym czasie i, jak twierdzi Hyundai, otworzy nowe możliwości w segmencie SUV-ów, półciężarówek i crossoverów. Santa Cruz stworzy nową kategorię pojazdów, jakiej na rynku amerykańskim jeszcze nie było.

Co wiemy?

Hyundai Santa Cruz (fot. Hyundai)
Hyundai Santa Cruz stylistyką przodu przypomina nowego Tucsona (fot. Hyundai)

Póki co oficjalne doniesienia o specyfikacji technicznej Santa Cruz są bardzo skromne. Jak to zwykle bywa w przedpremierowych materiałach prasowych (dotyczy to praktycznie wsxystkich marek) Hyundai zapowiada, że nowy model będzie rewolucją, że będzie pełen najnowocześniejszych rozwiązań oraz, że będzie ekologiczny. Hyundai zapowiada, że nowy SAV (Sport Adventure Vehicle) zostanie wyprodukowany już w tym roku w Montgomery w stanie Alabama. Nowy SAV będzie miał napęd na cztery koła oraz “odpowiednio wydajne jednostki napędowe”.

SAV? SAV!

Hyundai Santa Cruz (fot. Hyundai)
Santa Cruz to miejscowość nad oceanem w Kaliforni (fot. Hyundai)

O tym, jak daleko zaszło wymyślanie segmentów najlepiej świadczy skrót, którym Hyundai określa swój nowy prodkt. Zdaniem Koreańczyków Santa Cruz to SAV, czyli Sport Adventure Vehicle. Co ciekawe ten sam skrót funkcjonuje już “od dawna” w nomenklaturze BMW. Co oznacza u Niemców? SAV to Sports Activity Vehicle, czyli linia SUV-ów reprezentowanych obecnie przez modele X1, X3, X5 oraz X7.

A co mówi o Santa Cruz dyrektor generalny Hyundai Motor North America?

Jose Munoz: „Santa Cruz, ze swoją śmiałą stylistyką, otwiera zupełnie nowy obszar segmentu, zarówno dla Hyundaia, jak i całej branży. Elastyczność otwartej części załadunkowej w połączeniu z bezpieczeństwem kabiny będzie spełniać wciąż zmieniające się potrzeby zorientowanych na przygody nabywców. Z kolei mocne i wydajne silniki oraz doskonała zwrotność zapewnią przyjemność z jazdy w środowisku miejskim i terenowym. Nasi klienci będą się zastanawiać, jak sobie w ogóle radzili przed zakupem Santa Cruza”

Total
0
Shares