Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Hyundai w pierwszej piątce firm z branży w rankingu Interbrands

Zdaniem Interbrands, Hyundai jest jedyną z czołowych marek motoryzacyjnych świata, której wartość w tym feralnym roku pandemii – wzrosła.
Hyundai i20 Nowej Generacji

Według najnowszego rankingu Interbrand’s Best Global Brands 2020, wartość Hyundai Motor Company wśród marek motoryzacyjnych stale rośnie – globalna wartość marki Hyundai wzrosła w 2020 roku o 1 procent w odniesieniu do roku ubiegłego, do 14,3 miliarda dolarów. Pomimo recesji spowodowanej pandemią COVID-19, Hyundai zajmuje obecnie 5. miejsce w rankingu wśród marek motoryzacyjnych oraz 36. miejsce ogółem. Chwalenie się Koreańczyków to też dobra okazja by spojrzeć jakie marki znajdują się na pozostałych miejscach.

Koreańczycy do pierwszej setki najbardziej wartościowych marek świata trafił w 2005 roku. Przez ostatnie sześć lat Koreański potentat motoryzacyjny znajdował się już w pierwszej czterdziestce najwartościowszych marek świata. Dziś marka pochwaliła się, że w branży motoryzacyjnej jest na piątym miejscu. Jak stwierdził Mike Rocha, globalny dyrektor ds. wyceny wartości marki Interbrands: “Wartość marki Hyundai stale rośnie dzięki jej silnemu zaangażowaniu w rozwój mobilności przyszłości oraz inwestycje, takie jak elektryczna submarka IONIQ.” O tej submarce wspominaliśmy w odrębnym materiale pt. Nowa motoryzacyjna marka – Hyundai wyodrębnia Ioniq.

Ioniq
W najbliższych latach pod marką Ioniq pojawią się trzy zupełnie nowe auta elektryczne (fot. Hyundai))

Oprócz inwestycji w elektromobilność m.in. poprzez wyodrębnienie submarki Ioniq i plany wprowadzenia na rynek trzech nowych modeli w pełni elektrycznych aut Ioniq, Hyundai mocno inwestuje również w technologie wodorowe. Ostatnio firma dostarczyła do odbiorcy w Szwajcarii siedem egzemplarzy pierwszej, masowo produkowanej, ciężarówki na wodór. Jeszcze w tym roku na drogi Szwajcarii ma trafić jeszcze 50 tego typu pojazdów wyprodukowanych przez koreański koncern. Do 2021 roku firma ma produkować 2000 sztuk wodorowych ciężarówek rocznie.

15 najbardziej wartościowych marek motoryzacyjnych świata wg Interbrands (źr. Hyundai news)

Firma Interbrand co roku przeprowadza wycenę wartości globalnych marek i opracowuje ranking Best Global Brands. Ocena wartości marek przeprowadzana jest w oparciu o złożone kryteria wyników finansowych i działań marketingowych, na podstawie których szacowane są ich przyszłe dochody. Powyżej tabela prezentująca najbardziej wartościowe marki motoryzacyjne wg Interbrands, uwagę zwraca fakt, że w roku pandemii wszyscy – poza Hyundaiem właśnie – stracili. Koreańska marka jest jedyną, która w roku pandemii zyskała.

Total
2
Shares