Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jaguar F-Pace SVR w limitowanej wersji Edition 1988 SV Bespoke

Jaguar F-Pace SVR Edition 1988 będzie limitowaną edycją sportowego SUV-a. Samochód jest absolutnie szczytową formą modelu F-Pace, zainspirowaną sukcesem wyścigowym marki w 1988 roku i zostanie wyprodukowany w 394 egzemplarzach. Co go charakteryzuje?

Przede wszystkim dostępny będzie ze specjalnie opracowanym lakierem w kolorze Midnight Amethyst Gloss. Kluczowym dodatkiem zostały 22-calowe, kute, aluminiowe obręcze kół. Sznytu dodaje inskrypcja „One of 394”, potwierdzająca unikatowość edycji. Liczba wyprodukowanych samochodów też nie jest przypadkowa – to nawiązanie do 394 okrążeń ukończonych przez zwycięskiego Jaguara XJR-9 LM podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1988 roku.

jaguar f pace

„Od wprowadzenia na rynek Jaguar F-Pace SVR okazał się pełnym charakteru i dającym wiele satysfakcji samochodem o wysokich osiągach. Powiązanie tych cech z poziomem personalizacji SV Bespoke i ekskluzywności, jakich nigdy wcześniej nie oferowano w F-Pace, czynią Edition 1988 jeszcze bardziej zniewalającą propozycją. Jesteśmy pewni, że ze ściśle limitowaną dostępnością stanie się on najbardziej poszukiwanym F-Pace SVR do tej pory” – mówi Mark Turner, Commercial Director z Jaguara.

Logo Jaguara i napis na tylnej klapie, podobnie jak we wnętrzu, zostało wykonane w wykończeniu Sunset Gold Satin. Laserowo wygrawerowane emblematy Edition 1988 zostały umieszczone na każdym panelu przedniego błotnika. W czarnym połysku zostały wykończone niektóre elementy nadwozia, nakładki na lusterka, zaciski hamulcowe i elementy ozdobne kół.

f pace

Do wnętrza standardowego F-Pace SVR w Edition 1988 dodano tapicerkę ze skóry półanilinowej w kolorze Ebony oraz detale ze złotym wykończeniem na desce rozdzielczej, kierownicy, manetkach zmiany biegów i fotelach kubełkowych. Listwy progowe będą podswietlane.

Edition 1988 rozpoczęła się od tego, że nasze zespoły SV Bespoke i Jaguar Design zainspirowały się ikonicznymi barwami samochodów sportowych Jaguara, które wygrały Le Mans. Rezultatem jest zwycięskie połączenie kolorów, faktur i cech, które celebruje sportowy sukces, jednocześnie czyniąc F-Pace SVR jeszcze bardziej atrakcyjnym” – mówi Mark Wilkes, Director of Vehicle Personalisation

jaguar svr

Pod maską F-Pace SVR nie znajdziecie żadnej hybrydy. To wyłącznie benzynowe V8 Supercharged o mocy 550 KM i pojemności 5,0 litra. SUV jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 4,0 sekundy i maksymalnie rozpędza się do 286 km/h. O prowadzenie w dużej mierze dba technologia. Samochód został zestrojony tak, by poza osiągami pozwalał na spokojne, codzienne użytkowanie.

Osiem z 394 modeli Edition 1988 zostanie sprzedanych w Polsce.

Total
0
Shares