Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Test. Jak jeździ najszybsze BMW ever?

fot. Julian Sobierajski/Automotyw.com

Krzyczy wyglądem, a osiągami zaprzecza prawom fizyki. Pod usianą wlotami maską umieszczono 4,4-litrowe V8, z którego wyczarowano aż 635 KM. To limuzyna-potwór. Najmocniejsze seryjne auto, jakie kiedykolwiek opuściło fabrykę BMW. Jeździliśmy nim.

Zobacz wideo z testu!

BMW M5 CS. Nowe szaty króla

BMW M5 CS
Szacunek na dzielnicy w pakiecie (fot. Łukasz Walkiewicz/Automotyw.com)

Jest kilka elementów, które stylistycznie odróżniają to auto od „zwykłej” M5 Competition. Maska silnika, przedni splitter, lusterka zewnętrzne, spojler i dyfuzor tylny auta oraz osłona silnika M Power i tłumik wlotu powietrza wykonane są z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). Złote felgi, złota nerka i napis BMW M5 CS na „skrzelach”. Czy to jest ładne? Kwestia gustu. W samochodzie za ponad milion złotych pewne rzeczy muszą być wyzywające. W końcu właściciel chce, żeby ten wydany „pieniądz” było widać. Kiedy nim jeździliśmy, ludzie zwracali na nas uwagę, robili zdjęcia. W tym samochodzie trudno pozostać anonimowym.

W BMW M5 CS są tylko 4 miejsca

tylne fotele BMW M5 CS
Nawet z tyłu BMW M5 CS można się poczuć wyjątkowo (fot. Łukasz Walkiewicz/Automotyw.com)

We wnętrzu zasiądą wygodnie tylko cztery osoby, za to każda na dedykowanym, karbonowym fotelu. Przednie „krzesła” mimo ultrasportowego wyglądu mają elektryczne sterowanie i podczas testu było w nich jednocześnie wygodnie i sportowo. Tylne fotele mają tylko jedno ustawienie – z tym trzeba się pogodzić, za to otulają i dobrze trzymają w zakrętach, co w tym aucie może być szczególnie ważne. Na zagłówkach zobaczyć można kontur toru Nürburgring, na przednich jest on podświetlony, jak w pojeździe z „Szybkich i Wściekłych” Kierownica pokryta alcantarą sama wpada w dłonie, łopatki do zmiany biegów w 8-biegowej skrzyni Steptronic pokryto włóknem węglowym. Zmiana biegów jest błyskawiczna, a skrzynia celnie odczytuje 90 proc. zamiarów kierowcy.

Niesamowite osiągi najszybszego seryjnego BMW

silnik BMW M5 CS
Za ogromną moc odpowiada silnik 4.4 V8 o mocy 635 KM (fot. BMW)

BMW M5 CS jest mocniejsze od Competition, ale też lżejsze o 70 kg. Osiągi są piorunujące. Pierwsze 100 km/h pojawia się na zegarach już po 3 sekundach, a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna to aż 305 km/h. Hamowanie spoczywa na potężnych karbonowo-ceramicznych hamulcach.

Jak się jeździło BMW M5 CS? Jak przyspiesza najmocniejsze BMW ever? Zobacz VIDEO.

Total
6
Shares