Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jak zadbać o klimatyzację w samochodzie?

Cieszymy się coraz cieplejszą, słoneczną wiosną, a pamiętajmy też, że przed nami lato, które w Polsce potrafi dać się mocno we znaki długo utrzymującymi się wysokimi temperaturami. W takich warunkach doceniamy klimatyzację w samochodzie.

W ciepłe, słoneczne dni klimatyzacja jest niezbędna, żeby móc komfortowo podróżować (fot. Ford)

Klimatyzacja w nowym aucie to nie tylko modny dodatek, dzięki któremu wysiadamy z niego w dobrym humorze. W wiosenny, słoneczny dzień, nawet jeśli na zewnątrz nie jest gorąco, samochód – szczególnie przez szyby – potrafi się nagrzać nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Podróż takim pojazdem jest skrajnie niebezpieczna. W wysokiej temperaturze drastycznie spada nasz poziom koncentracji i szybkość reakcji. Czujemy się zmęczeni i senni, a w takich warunkach bardzo łatwo o wypadek. Klimatyzacja skutecznie obniża temperaturę wewnątrz pojazdu, podnosząc komfort jazdy i sprawiając, że możemy bez większych wyrzeczeń pokonywać nawet większe odległości. Nie wystarczy jednak mieć klimatyzację w samochodzie. Trzeba ją również serwisować. Dlaczego?

Robi się coraz cieplej. Zadbaj o klimatyzację w aucie.

Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO przeprowadzana jest przez wykwalifikowanych specjalistów Forda (fot. Ford)

Zaniedbana klimatyzacja w aucie może być gorsza niż jej brak. Brak regularnych przeglądów i serwisu może skończyć się pojawieniem się grzybów, czy bakterii, które mogą być bezpośrednią przyczyną groźnych chorób układu oddechowego czy alergii, a profesjonalne zadbanie o nią temu wszystkiemu zapobiega. Dlatego Ford w ramach Akcji Klimatyzacja Dezynfekcja PRO proponuje kompleksowe, bardzo szczegółowe podejście do klimatyzacji w swoich pojazdach. Dedykowani specjaliści przeprowadzą kontrolę szczelności klimatyzacji, sprawdzą dokładnie wszystkie urządzenia wchodzące w skład układu, a także przeprowadzą próbę sprawności technicznej i wydajności chłodzenia. W zakres działań wchodzi też obowiązkowa dezynfekcja jednego z kluczowych podzespołów klimatyzacji, czyli parownika. Odgrywa on kluczową rolę w odparowywaniu czynnika chłodniczego, utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci i oczyszcza powietrze w kabinie. Dodatkowo cały układ zostanie poddany ozonowaniu, które dezynfekuje i zabija brzydkie zapachy.

Zarezerwuj wizytę na przegląd klimatyzacji w swoim Fordzie.

Dlaczego warto dbać o klimatyzację w aucie?

Klimatyzacja to nie tylko schładzanie, ale też osuszanie wnętrza samochodu, kiedy np. szyby są zaparowane (fot. Ford)

Serwisu klimatyzacji dobrze jest dokonywać przynajmniej raz w roku, ale klimatyzacja powinna być regularnie włączana niezależnie od temperatury panującej za oknem, ponieważ jej rola to nie tylko schładzanie wnętrza, ale też osuszanie, co może się przydać, kiedy nasze auto ma zaparowane w środku szyby podczas chłodnego, deszczowego dnia. Podczas serwisu pamiętajmy również o wymianie skromnego, ale kluczowego elementu, jakim jest filtr przeciwpyłowy. Jeśli poruszamy się często po drogach gruntowych, czy jeździmy po dużym mieście, filtr naszego auta zapycha się dość szybko i przestaje odgrywać swoją rolę, a tym samym może szkodzić kierowcy i pasażerom. Skutkuje to często szybszym zmęczeniem, bólami, czy zawrotami głowy, a nawet nudnościami i trudnymi do zdiagnozowania reakcjami alergicznymi. Alergicy, których jest wśród nas coraz więcej, powinni być szczególnie wyczuleni. Niekontrolowane kichnięcie podczas szybszej jazdy oznacza co najmniej kilkudziesięciometrową jazdę z zamkniętymi oczami.

Jaki filtr przeciwpyłowy wybrać?

Jakość powietrza we wnętrzu auta jest mocno uzależniona od rodzaju zastosowanego filtra przeciwpyłowego (fot. Ford)

W Fordzie oferowane są trzy rodzaje filtrów pochłaniających zapachy.
Ford Odour Filter
Ford Odour Filter Plus – w porównaniu do pierwszego zapewnia on zdecydowanie lepszą ochronę przed kurzem podrażniającym płuca i powodującym uczulenia, przed zapachem spalin, pyłkami roślin, które w naturalny sposób dostają się do wnętrza pojazdu
Ford micronAir® proTect – najbardziej zaawansowany filtr oferowany przez Forda do pełnej gamy modelowej. Posiada niezwykle skuteczną warstwę filtracyjną stworzoną na bazie ekstraktu owocowego. Poza neutralizacją przykrych zapachów, ochroną przed bakteriami, drożdżami i grzybami, zapewnia też 99,9% skuteczności w zwalczaniu wirusów (między innymi wirus grypy H1N1 i koronawirus HCoV 229E) dostających się wraz z powietrzem do wnętrza auta.

Jaki filtr przeciwpyłowy wybrać do swojego Forda?

Ile kosztuje przegląd klimatyzacji w aucie?

Zadbanie o profesjonalny serwis klimatyzacji nie kosztuje wiele, a ma realny wpływ na nasze zdrowie (fot. Ford)

Zadbanie o klimatyzację w swoim samochodzie to po prostu zadbanie o swoje zdrowie z myślą o wiosennych i letnich podróżach. Kompleksowa oferta Forda zdejmuje nam zmartwienie z głowy, dając pewność profesjonalnej obsługi i zastosowania materiałów najwyższej jakości. Koszt jest bardzo konkurencyjny nawet względem niezależnych serwisów. Przegląd klimatyzacji w postaci Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO wyceniony jest na 199 zł, natomiast cena filtra micronAir® proTect wraz z wymianą to 175 zł.

Ile kosztuje przegląd klimatyzacji w Fordzie?

Total
152
Shares