Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jaki samochód klasy premium jest najpopularniejszy w Polsce? Nowe dane

Audi Q5 to najpopularniejszy samochód klasy premium w Polsce w lipcu br. (fot. Audi)

Otrzymaliśmy najświeższe dane dotyczące liczby, modeli i marek zarejestrowanych nowych samochodów klasy premium w Polsce. Dane te pochodzą z lipca bieżącego roku i pokazują znaczny wzrost zainteresowania Polaków autami wyższej klasy. Liczba zarejestrowanych modeli w tym segmencie była w tym roku aż o 38,18 proc wyższa niż w analogicznym okresie (styczeń – lipiec) roku ubiegłego (2020). W lipcowym rankingu mamy nowego lidera, ale w skali całego bieżącego roku pierwszą pozycję okupuje niezachwianie ten sam model. Za chwilę odpowiemy na pytanie jaki samochód klasy premium jest najpopularniejszy w Polsce, zacznijmy jednak od rankingu popularności marek.

Elektromobilność i rynek

Najpopularniejsze marki w Polsce w segmencie premium – w lipcu i od początku 2021 roku

BMW 540d xDrive (fot. Krzysztof Kaźmierczak / automotyw.com)
BMW 540d xDrive (fot. Krzysztof Kaźmierczak / Automotyw.com)

W samym lipcu, w którym klienci zarejestrowali o 1,7 proc. więcej aut niż w lipcu ubiegłego roku najpopularniejszą marką interesującego nas tu segmentu aut klasy wyższej jest nie jedna, a dwie marki: BMW oraz Audi. Obie niemieckie marki odnotowały tę samą liczbę rejestracji aut ze swoim logo, po 2036 egzemplarze samochodów każda z nich. Podium zamyka Mercedes-Benz z liczbą rejestracji wynoszącą 1555 sztuk samochodów z gwiazdą na masce. Poniżej wykres prezentujący 15 najpopularniejszych marek w lipcu:

Ranking najpopularniejszych marek (nowe auta) w lipcu br. (źr. IBRM Samar)

Z kolei, gdy przyjrzymy się danym od początku roku, to liderem segmentu premium w Polsce jest BMW (14 537 rejestracji nowych egzemplarzu), za nim pozostałe dwa filary niemieckiej motoryzacji wyższej klasy, czyli Audi i Mercedes (odpowiednio: 12 583 i 12 067 rejestracji). Poniżej 15 najpopularniejszych marek w tym roku:

Najpopularniejsze marki segmentu premium w 2021 roku (do końca lipca) – (źr. IBRM Samar)

Jaki samochód klasy premium jest najpopularniejszy

Audi Q5 Sportback (fot. Audi)

Gdy spojrzymy na dane względem konkretnych modeli, to okazuje się, że w lipcu mamy nowego lidera segmentu premium, którym jest Audi Q5 – klienci zarejestrowali w pierwszym, wakacyjnym miesiącu 452 egzemplarze tego modelu. Drugie miejsce należy do BMW serii 3 (370 rejestracji) a podium zamyka znowu Audi, tym razem model Audi A4 z liczbą 333 rejestracji. Oto 15 najpopularniejszych samochodów klasy wyższej w lipcu:

Ranking 15 najpopularniejszych modeli w lipcu 2021 (źr. IBRM Samar)

W ujęciu rocznym wciąż najchętniej kupowanym autem klasy wyższej w naszym kraju jest Volvo XC60, który na tej pozycji znajduje się… od lat (ba, od ponad dekady). Od początku tego roku w bazie CEPiK pojawiły się dane o 2946 zarejestrowanych egzemplarzach tego modelu. Wiceliderem w 2021 roku jest BMW Serii 3 (2 561 rejestracji) a podium zamyka Audi Q5 z liczbą 2 295 zarejestrowanych egzemplarzy. Poniżej pierwsza 15. w 2021 roku.

Najpopularniejsze modele segmentu premium w Polsce w 2021 roku do końca lipca (źr. IBRM Samar)

Dane wraz z inforgrafikami otrzymaliśmy od IBRM Samar. Instytut ten informuje, że dane nie zawierają informacji dotyczących osobowych wersji vanów Mercedesa (czyli modele Citan, Vito, Marco Polo i Sprinter) za wyjątkiem V-klasy.

XC60
Testowane przez nas Volvo XC60 B4 (fot. Krzysztof Kaźmierczak / Automotyw.com)

Przeczytaj nasz test Volvo XC60 – najpopularniejszego modelu klasy premium w Polsce

Total
0
Shares