Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jazda po torze NASCAR za szczepionkę na Covid-19. Tak to robią w USA

Zwolenników szczepień na Covid-19 jest tyle samo, co przeciwników, ale jak pokazuje amerykański przykład, można wymyślić coś bardziej zachęcającego młodych ludzi, niż reklamy z Czarkiem Pazurą. Talladega Superspeedway to jeden z najbardziej znanych torów, na których rozgrywają się wyścigi NASCAR. Dziś od 9 do 17 można pokonać na tym torze dwa okrążenia własnym autem, bez dodatkowych opłat. Jest tylko jeden warunek – test na COVID-19 lub szczepionka po zabawie.

Departament Zdrowia Publicznego stanu Alabama
fot. Departament Zdrowia Publicznego stanu Alabama

Kierowcy muszą mieć ukończone 19 lat, prowadzić ubezpieczone i zarejestrowane na siebie auta oraz podpisać stosowne dokumenty, standardowe przy jeździe torowej. Organizatorzy eventu dopuszczają również jazdę młodszych kierowców (16-18 lat) pod okiem opiekuna prawnego.

Tor Talladega Superspeedway
Tor Talladega Superspeedway z lotu ptaka (fot. Shutterstock)

Talladega Superspeedway jest najdłuższym torem, na którym odbywają się wyścigi NASCAR, dłuższym od najbardziej chyba znanej Daytony, ma 4 281 metrów. Nachylenie wynosi 33 stopnie. Na tym torze pobito też rekord prędkości samochodu NASCAR. 9 czerwca 2004 roku Rusty Wallace osiągnął tam 348,116 km/h. Kierowcy biorący udział w wydarzeniu nie będą jednak mogli rozpędzić się nawet do zbliżonych prędkości. Jazda będzie się odbywała za samochodem prowadzącym, który ma się poruszać z „prędkością autostradową”.

this is talladega
Niestety prędkość będzie “trochę” niższa niż ta, którą osiągają auta NASCAR (fot. shutterstock)

Organizatorzy tej imprezy mają nadzieję przekonać młodych ludzi do szczepienia na Covid-19. W Alabamie, gdzie znajduje się tor, tylko jedna czwarta mieszkańców otrzymała dwie dawki szczepionki, a jedna trzecia przyjęła pierwszą dawkę. Jak widać w poniższym materiale – miejsce cieszy się dużą popularnością. Co sądzicie o takim pomyśle?

Total
1
Shares