Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Jeep Gladiator – powrót pickupa po 28 latach

Jeep Gladiator wchodzi do Europy, włodarze z FCA uznali że takie auto na Starym Kontynencie ma sens.
Jeep Gladiator
Jeep Gladiator Sport (fot. Jeep)

Na rynku europejskim debiutuje nowy model – pickup Jeep Gladiator. Jak podkreśla FCA to powrót do segmentu pickupów w Europie po 28 latach nieobecności na Starym Kontynencie. Czy pełna, podwójna kabina pasażerska i skrzynia o długości ponad 1,5 metra przekonają Europejczyków?

Jeep Gladiator
Jeep Gladiator Overland 0 grill jak we Wranglerze, tylko nieco bardziej aerodynamiczny (fot. Jeep)

Jeep Gladiator na rynek europejski to dość duże wyzwanie, zwłaszcza w kontekście dopiero co wprowadzonych, zaostrzonych norm emicji. Według przedstawicieli producenta wymagania udało się spełnić. Gladiator wyposażony w 3-litrowy silnik wysokoprężny Multijet V6 o mocy 264 KM i momencie obrotowym aż 600 Nm spełnia normę Euro 6D Final – to logiczne, bez tego nie mógłby trafić do Europy i być w niej sprzedawany.

Jeep Gladiator
Jeep Gladiator Overland (fot. Jeep)

Jak na pojazd debiutujący na rynku w trzeciej dekadzie XXI wieku, nowoczesnych rozwiązań na pokładzie nowego modelu ma nie zabraknąć. Na pokładzie debiutującego w Europie pickupa marki Jeep nabywcy znajdą m.in.: przednią kamerę terenową (dostępną po raz pierwszy w modelu Jeepa®), zapewniającą lepszą widoczność podczas jazdy po zwykłych drogach i w terenie; nagłośnienie Premium Alpine z subwooferem. Co ciekawe zestaw audio zawiera w pakiecie przenośny głośnik bezprzewodowy wodo- i pyłoszczelny, który może być ładowany podczas jazdy, a potem przyda się na pikniku na skraju drogi.

Jeep Gladiator
Wrangler czy Gladiator? FCA opatrzyło informację o Gladiatorze wnętrzem Wranglera (fot. Jeep)

Za komunikację cyfrową odpowiada znany z aut koncernu FCA system Uconnect czwartej generacji z obsługą Android Auto i Apple Car Play. Do wyboru jest ekran dotykowy 7- lub 8,4-calowy; w standardzie tylna kamera cofania ParkView z dynamiczną siatką oraz systemem monitorowania martwego pola (Blind Spot Monitoring) z wykrywaniem obiektów na drodze cofania (Rear Cross Path detection). Bezpieczeństwo aktywne podnosi też system ostrzegania przed kolizją z przodu (Forward Collision Warning Plus) z autonomicznym hamowaniem oraz adaptacyjny tempomat z funkcją Stop.

Jeep Gladiator
Jeep® Gladiator Rubicon (fot. Jeep)

Nowy Jeep Gladiator oferowany będzie na europejskim rynku w dwóch podstawowych wersjach wyposażeniowych Sport oraz Overland, dostępna będzie też edycja specjalna Launch Edition. Ceny nowego Gladiatora startują od kwoty 289 000 zł.

Total
0
Shares