Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Intrall

Intrall - katalog modeli

Informacje o Intrall

Brytyjsko-rosyjski koncern motoryzacyjny z siedzibą w Londynie i fabrykami w Polsce. Firma powstała pod koniec 2003 roku, ewoluując z Daewoo Motor. Przejęła produkcję modelu Lublin oraz samochodu wojskowego Honker. Na rynku występowała tylko przez cztery lata – w 2007 roku zatrzymano produkcję z powodu zmian prawnych oraz niespełniania norm Euro. Kilka miesięcy później spółka ogłosiła bankructwo.

Historia Intrall

International Truck Alliance (Intrall) – rosyjsko-brytyjski koncern samochodowy z siedzibą w Londynie w Wielkiej Brytanii. Pod koniec 2003 roku firma Intrall przejęta od Skarbu Państwa fabrykę Daewoo Motor Poland w Lublinie, działającą następnie od stycznia 2004 do 2007 roku pod nazwą Intrall Polska. Przejęła ona produkcję modeli Lublin i Honker od 2005 roku sprzedawanych pod marką Intrall. Planując rozwój produkcji samochodów użytkowych w 2006 roku firma przejęła prawa do produkcji modeli ciężarówek czeskiej marki Praga. Opracowano konstrukcję i w dużym stopniu przygotowano produkcję modelu dostawczego Intrall Lubo. Firma opracowała i wdrożyła produkcję modelu Honker Skorpion dla polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku. Intrall był właścicielem marek samochodów Lublin, Honker oraz Praga. Kłopoty z wdrożeniem do produkcji pojazdów z silnikami spełniającymi normę Euro 4 spowodowały wstrzymanie produkcji wiosną 2007 roku. Kolejnym źródłem problemów firmy Intrall Polska był wymóg Ministerstwa Obrony Narodowej, ... (źródło wikipedia)

Top 10. Konkurenci Porsche 911

Co zamiast Porsche 911? Fani marki z Zuffenhausen twierdzą, że 911 to legenda, która nie ma konkurencji, my jednak spróbowaliśmy poszukać.