Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Landwind

Landwind - katalog modeli

Informacje o Landwind

Marka motoryzacyjna należąca do chińskiego koncernu Jiangling Motor Holding, założona w 2005 roku. Firma zajmuje się przede produkcją SUV-ów – na rynku znajdziemy modele Landwind numerowane od X2 do X9. To jeden z pierwszych producentów, którego samochody znajdziemy nie tylko na rynku chińskim i amerykańskim, ale również europejskim.

Historia Landwind

Jiangling Landwind (lub JMC Landwind albo po prostu Landwind) – SUV stworzony przez chińską firmę Jiangling Motors. W Chinach jest sprzedawany pod nazwą Baowei, a w wersji pick-up pod nazwą Baodian. Jest także sprzedawany w niektórych państwach europejskich, będąc tym samym pierwszym chińskim samochodem eksportowanym do Europy – 4 lipca 2005 roku pierwsze 200 sztuk przyjechało do Antwerpii (Belgia). Landwind jest wzorowany na Isuzu Rodeo (inne nazwy: Opel Frontera w Europie, Vauxhall Frontera w Wielkiej Brytanii, Holden Frontera w Australii i Nowej Zelandii). Landwindy przeznaczone dla Europy, są dostępne z trzema silnikami: dwa benzynowe konstrukcji Mitsubishi i jeden diesel produkcji Isuzu: JMC Landwind wywołał wiele kontrowersji po serii testów zderzeniowych przeprowadzonych przez ADAC dla EuroNCAP. Według testów kierowca auta nie przeżyłby zderzenia czołowego przy prędkości 64 km/h. Holenderski importer Landwindów poprosił niemiecką organizację - TÜV o przeprowadzenie testów, aby dowieść, że samochód s... (źródło wikipedia)

Top 10. Konkurenci Porsche 911

Co zamiast Porsche 911? Fani marki z Zuffenhausen twierdzą, że 911 to legenda, która nie ma konkurencji, my jednak spróbowaliśmy poszukać.

Najgorsze auta wg Euro NCAP

Jakie auta badane przez Euro NCAP dawały najmniejsze szanse kierowcy? Jeżeli interesuje was odpowiedź na to pytanie, to tu ją znajdziecie.