Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Modele Qoros

Qoros - katalog modeli

Informacje o Qoros

Przedsiębiorstwo motoryzacyjne z siedzibą w Szanghaju. Firma została założona w 2007 roku, jako wspólna inwestycja chińskiego Chery Automobile z izraelską spółką Kenon Holdings. Pierwszy model wyprodukowany z logo marki, czyli Qoros 3, został zaprezentowany na Geneva Motor Show w 2013 roku. Trzy lata później sprzedaż samochodów koncernu sięgnęła 25 tysięcy egzemplarzy. Na chwilę obecną auta Qorosa można znaleźć jedynie na rynku azjatyckim.

Historia Qoros

Qoros Auto Co, Ltd. – przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej zajmujące się produkcją samochodów osobowych z siedzibą w Szanghaju. Firma powstała w grudniu 2007 r. jako joint venture podzielone po połowie pomiędzy chińską Chery Automobile oraz izraelską spółkę Israel Corporation pod nazwą Chery Quantum Automotive Corporation (CQAC). W listopadzie 2011 roku, nazwa została zmieniona na Qoros Auto, Ltd. Początkowo partnerzy zainwestowali w to przedsięwzięcie 1,5 mld USD. Pierwszy model o nazwie Qoros 3, został zaprezentowany publicznie w marcu 2013 na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jesienią 2013 roku rozpoczęła się sprzedaż tego modelu w Europie. Pierwszy salon Qorosa powstał w słowackiej Bratysławie. Cena samochodu to niespełna 21 tys. euro. W testach zderzeniowych NCAP model ten osiągnął wynik 5 gwiazdek przechodząc tym samym do historii, jako jeden z najbezpieczniejszych, według rankingu Euro NCAP, modeli z Kraju Środka. Niewielki rodzinny sedan nowego producenta, który chce wejść na rynek w Europie osią... (źródło wikipedia)

BMW serii 5 F10. Poradnik kupującego

BMW serii 5 F10 to auto budzące pożądanie wielu osób, które pragną mieć używane, ale prestiżowe auto segmentu premium. Jedno wiemy: tanio nie będzie.

Top 10. Najlepsze auta do 15 tys. zł

Jakie auta używane do 15 tys. zł powinny budzić nasze zainteresowanie? Taki budżet oznacza jedno – na drogie i częste naprawy nas nie stać.