Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Raporty Spalania Skoda Octavia IV RS Kombi

Dane Techniczne Skoda Octavia IV RS Kombi

Podstawowe właściwości Pojazdu
Liczba drzwi5
Liczba miejsc5
Średnica zawracania10.8 m
Promień skrętu5.4 m
Długość4689 mm
Szerokość1829 mm
Szerokość z lusterkami bocznymi2003 mm
Wysokość1468 mm
Rozstaw osi2656 mm
Rozstaw kół - przód1543 mm

Skoda Octavia IV RS Kombi - spalanie i rodzaj silnika

Wybierz Silnik
2.0 TSI typ Benzynowy Moc: 245KM Pojemność: 1984cm³2.0 TDI SCR typ Diesel Moc: 200KM Pojemność: 1968cm³1.4 TSI Plug-In Hybrid typ Hybrydowy Plug-in Moc: 245KM Pojemność: 1395cm³
Podstawowe Spalania dla wersji silnikowych Odwiedź stronę wersji
Spalanie lub zasięg(dla elektrycznych)10.4 l/100km
Spalanie Producenta lub zasięg7.3 l/100km
Minimalne Spalanie lub zasięg9 l/100km
Maksymalne Spalanie lub zasięg15.5 l/100km
Spalanie Ekonomiczne lub zasięg6.8 l/100km
Podstawowe Spalania dla wersji silnikowych Odwiedź stronę wersji
Spalanie lub zasięg(dla elektrycznych)8.4 l/100km
Spalanie Producenta lub zasięg5.5 l/100km
Minimalne Spalanie lub zasięg6.4 l/100km
Maksymalne Spalanie lub zasięg14 l/100km
Spalanie Ekonomiczne lub zasięg4.8 l/100km
Podstawowe Spalania dla wersji silnikowych Odwiedź stronę wersji
Spalanie lub zasięg(dla elektrycznych)-
Spalanie Producenta lub zasięg-
Minimalne Spalanie lub zasięg-
Maksymalne Spalanie lub zasięg-
Spalanie Ekonomiczne lub zasięg-

Informacje o Skoda Octavia IV RS Kombi

Skoda Octavia - generacje, wersje

Skoda Octavia jest samochodem nieprzerwanie produkowanym od 1996 roku. Octavia blisko spokrewniona jest z Volkswagenem Golfem, z którym dzieli platformę podłogową. Model ten od podstaw zaprojektowano w oparciu o niemiecką technologię. Octavię produkuje się głównie w Czechach (Mlada Boleslav), ale również w Kazachstanie i Indiach oraz na Ukrainie. Samochód ten, poza wersją standardową, występuje także w odmianach Tour i Drive. W Polsce zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, Octavie cieszą się niesłabnącą popularnością i znajdują w czołówce sprzedaży. To częsty wybór kierowców i nie jest to przypadek.

Użytkownicy cenią Skodę Octavię przede wszystkim za stosunkowo niską cenę i skromne koszta utrzymania. Części zamienne nie należą do drogich, nie ma też problemu z ich dostępnością. Niewątpliwą zaletą Octavii są silniki - bezawaryjne i ekonomiczne. Samochód ten w prowadzeniu jest dość dynamiczny w swoim segmencie, niezależnie od wersji. Kierowcy szukający wrażeń z niewielkim budżetem, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na silnik Skody Octavii I o pojemności 1.8 l - do setki w testach rozpędza się już w 8,4 sekundy, co jest bardzo dobrym wynikiem w tej klasie cenowej. Ciekawą opcją jest też Octavia w napędzie 4x4.

Nadwozie reprezentuje prostą i zachowawczą stylistykę. Wymiary wewnętrzne Skody Octavia I są jednak skromne. Mało miejsca wygospodarowano zwłaszcza na nogi pasażerów tylnej kanapy. Nieco więcej przestrzeni znajdziemy w Skodzie Octavii II (2004-2013). Skromna ilość miejsca dla pasażerów zaowocowała jednak pokaźnym bagażnikiem. W wersji liftback jest to aż 528 litrów!

Octavie są stosunkowo bezpiecznymi konstrukcjami. Dane zebrane w testach bezpieczeństwa (ochrona pasażerów dorosłych) prowadzonych przez instytut euroNCAP, zaowocowały oceną na 4 z 5 możliwych gwiazdek.

Skoda Octavia została wzorcowo zabezpieczona przed korozją. Dobrze sprawuje się też stosunkowo twarde, ale wytrzymałe zawieszenie. Jest ono odporne nawet na polskie warunki drogowe, co potwierdza wielu kierowców.

W 2016 roku Skoda Octavia otrzymała lifting - nowe reflektory i światła, oraz wzory obręczy kół. Samochód doposażono w interaktywne systemy rozrywkowe oraz szereg drobnych udogodnień: uchwyty na butelki i składane stoliki w oparciach. Najnowsze Octavie, wyprodukowane po 2020 roku, są większe i szersze od swoich protoplastów. Powiększono i tak już potężne bagażniki, a samochody mogą pochwalić się niezwykle przyjaznymi dla kręgosłupa fotelami z funkcją masażu. W gamie produktów z serii Octavia znalazła się też jednostka hybrydowa, potrafiąca pokonać do 60km wyłącznie dzięki energii elektrycznej.

... (źródło Wikipedia)