Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kawałek BMW i7 znajdzie się na wystawie sztuki

fot. BMW press

BMW już od dawna rozumie, że tradycyjny marketing nie wystarczy, a działania, które wspierają sztukę, naukę i rozwój technologiczny, mają pozytywne długofalowe działanie. Wystarczy przypomnieć sobie samochody z kolekcji BMW Art Cars, które powstały we współpracy z najsłynniejszymi, światowymi artystami, takimi jak Andy Warhol, czy Jeff Koons, a dziś mają status prawdziwych dzieł sztuki.

Od 20 do 23 października 2022 w paryskim Grand Palais Éphémère odbędzie się Paris+ par Art Basel. Inauguracyjna edycja wystawy zgromadzi 156 najlepszych francuskich i międzynarodowych galerii, które zaprezentują wyjątkowe dzieła sztuki we wszelkich dziedzinach, od malarstwa i rzeźby po fotografię i prace cyfrowe. Na miejscu będzie można zobaczyć nowe dzieło zwycięzcy BMW Art Journey 2021, Juliena Creuzeta.

Blue green sea bruise on the horizon
Do stworzenia pracy użyto oryginalnych kolorów BMW “Isle of Man Green” i „Portimao Blue” (fot. BMW press)

„Blue green sea bruise on the horizon” Juliena Creuzeta to rzeźba zainspirowana obserwacją wraków pojazdów, które z czasem zajmowane są przez roślinność. Na surowym kawałku BMW i7 artysta za pomocą różnych roślin i ręcznie malowanych spawów tworzy wyjątkowe dzieło, które niczym technologiczna skaryfikacja nawiązuje do ekosystemu rodzinnej Martyniki, dziedzictwa kultury afrykańskiej oraz daje refleksję nad mnogością połączeń dzisiejszego stechnicyzowanego świata z przyrodą i człowiekiem.

Fabryka BMW w Dingolfing (fot. BMW press)

„Fabryka taka jak zakład BMW w Dingolfing to świat sam w sobie, społeczność ludzi, umiejętności naukowych i technologicznych. To także matryca jutrzejszego świata. Pola robotów jak okiem sięgnąć, automaty, które wykonują wiele zadań. We mnie wywołuje to mieszankę strachu i fascynacji. To moja podróż, to moje odkrycia, moje poszukiwania. Egzotyka znajduje się tutaj w środku tego łańcucha produkcyjnego, w którym codziennie powstaje 1600 samochodów”

mówi Julien Creuzet o swojej wizycie w fabryce BMW Group w Dingolfing.

Rozpoczęty w 2015 roku BMW Art Journey to efekt współpracy Art Basel i BMW, stworzony w celu rozpoznawania i wspierania wschodzących artystów na całym świecie. W wyjątkowych okolicznościach wywołanych pandemią jury przeprowadziło proces selekcji online. Wybrani artyści zostali następnie zaproszeni do składania propozycji, na podstawie których wyłoniono zwycięzcę.

Total
0
Shares