Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kia przegoniła w Polsce Volkswagena. Po raz pierwszy

Kia EV6 GT Line
Kia EV6 GT Line (fot. KIA)

Historyczny wynik rejestracji aut marki Kia w Polsce. Koreańczycy po raz pierwszy zrzucili z podium Volkswagena.

W czerwcu, po raz pierwszy w historii, miesięczna liczba rejestracji nowych samochodów marki Kia w Polsce przekroczyła 3400 aut i wyniosła 3419 egzemplarzy. Od początku roku na polskie drogi wyjechało 15 787 nowych samochodów marki Kia. Oznacza to wzrost o 44,86 proc. w stosunku do czerwca 2020 roku i 10 proc. do czerwca 2019 roku. Tym samym udział w rynku koreańskiej marki wynosi już 6,49 proc. Do najchętniej wybieranych modeli należą Ceed, Sportage oraz Stonic. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pojazdy zelektryfikowane z napędem typu plug-in oraz elektryczne.

Najpopularniejsze są SUV-y

Na świecie Kia Corporation sprzedała w ubiegłym miesiącu 253 592 samochody, co stanowi wzrost o 20,2 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Światowymi liderami czerwcowej sprzedaży były SUV-y marki Kia – Sportage i Seltos. Pierwszego z nich wybrało 30 906 klientów, drugiego – 24 680. Podium w rankingu sprzedaży uzupełnił kompaktowy sedan K3, ze sprzedażą na poziomie 24 639 egzemplarzy.

Kia przed Volkswagenem w Polsce

http://www.autogaleria.hu –

Sprzedaż poza Koreą wzrosła o 35,4 procent w porównaniu z czerwcem 2020 roku, do 204 312 samochodów. Wzrost był napędzany głownie przez popularne SUV-y marki Kia, czyli modele Sportage oraz Seltos. Na pozytywny wynik zapracowały również sedany – kompaktowy K3 i miejski Rio.

W Polsce po raz pierwszy Kia dokonała przetasowania na podium. Jak wynika z analizy IBRM Samar Kia zajęła trzecie miejsce w czerwcu, za Toyotą i Skodą, ale przed Volkswagenem, który spadł na czwartą pozycję.

Total
0
Shares