Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kia uchyla rąbka tajemnicy: oto nasz nowy elektryk

Kia EV6 profil (fot. KIA)
Kia EV6 profil (fot. KIA)

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia EV6 – nowego auta elektrycznego typu BEV, czyli napędzanego energią zgromadzoną w akumulatorze. EV6 skonstruowano na nowej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP). EV6 będzie miał swoją światową premierę w pierwszym kwartale 2021 roku.

Kia EV6 przód (fot. KIA)
Kia EV6 przód (fot. KIA)

Nowość w ofercie

Dla marki Kia EV6 jest nie tylko pierwszym autem typu BEV nowej generacji, ale również pierwszym zaprezentowanym z nowym logo. Samochód został opracowany zgodnie z nową stylistyką, która podkreśla zaangażowanie marki Kia w elektromobilność. EV6 reprezentuje nowy slogan marki, który brzmi „Movement that inspires”, jak i nową filozofię projektowania. KIA twierdzi, że samochód został zaprojektowany tak, aby zachęcać do podróżowania. To ważne, bo przy obecnych czasach ładowania i ilości dostępnych ładowarek, to niełatwe zachęcić kogoś do podróży elektrykiem. KIA zapowiada, że EV6 obsługuje się łatwo i intuicyjnie.

Kia EV6 tylna lampa (fot. KIA)
Kia EV6: tylna lampa (fot. KIA)

Karim Habib, wiceprezes i szef Kia Global Design Center

„Naszym celem było stworzenie obsługi, dzięki której samochody elektryczne nowej generacji marki Kia będą natychmiast rozpoznawalne. Nasze nowe auta elektryczne będą wyraziste, oryginalne i pomysłowe.”

Kia EV6 (fot. KIA)
Kia EV6 (fot. KIA)

KIA: Nowe nazewnictwo samochodów elektrycznych

W ramach przemian, zachodzących w marce Kia i zapoczątkowanych zmianą loga, nowe samochody elektryczne typu BEV będą miały nowe oznaczenia. Nowe nazwy modeli mają być proste i spójne na wszystkich światowych rynkach. Nazwa wszystkich nowych samochodów elektrycznych typu BEV będzie zaczynać się od przedrostka „EV”, który ma ułatwić nabywcom rozeznanie się w tym, które modele marki Kia są elektryczne i napędzane energią zgromadzoną w akumulatorze. Po przedrostku znajdzie się liczba, która odpowiada pozycji danego modelu w gamie marki Kia.

Total
0
Shares