Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kim jest World Car PERSON of the Year 2021?

World Car PERSON of the Year 2021 (fot. mat. prasowe)
World Car PERSON of the Year 2021 (fot. mat. prasowe)

Akio Toyoda został wybrany Człowiekiem Roku w konkursie World Car PERSON of the Year 2021. Tytuł przyznany głosami 93 uznanych międzynarodowych dziennikarzy wchodzących w skład jury konkursu World Car Awards trafił w ręce prezydenta i CEO Toyota Motor Corporation

Co to jest World Car PERSON of the Year?

Konkurs World Car PERSON of the Year jest organizowany od 2018 roku, aby wyrazić uznanie dla postaci, które w ciągu minionego roku wniosły znaczący wkład w rozwój światowej motoryzacji. Jest to jedna z sześciu nagród przyznawanych co roku przez World Car Awards. Konkurs istnieje od 2003 roku.

Akio Toyoda World Car PERSON of the Year 2021 (fot. mat. prasowe)
Akio Toyoda World Car PERSON of the Year 2021 (fot. mat. prasowe)

„Akio Toyoda to charyzmatyczny prezydent i CEO Toyota Motor Corporation, który od wielu lat z sukcesem przebudowuje swoją firmę.” – stwierdzili jurorzy konkursu World Car Awards.


Historia człowieka roku

Akio Toyoda dołączył do Toyota Motor Corporation w 1984 roku po ukończeniu prawa na Keio University i administracji biznesowej na amerykańskim Babson College. Pracował w wielu różnych działach firmy w Japonii i na innych rynkach, zaś w 2000 roku dołączył do rady dyrektorów. Równocześnie pełnił różne wyższe stanowiska menedżerskie, w tym funkcję wiceprezydenta firmy, zaś w 2009 roku został prezydentem Toyota Motor Corporation.


Nie człowiek roku, a ludzie roku

„W imieniu 360 000 członków zespołu Toyoty na całym świecie dziękuję za to ogromne wyróżnienie! Jeśli nie macie nic przeciwko, chciałbym jednak zmienić ten tytuł z człowieka roku na ludzi roku. A to dlatego, że to wspólny wysiłek naszych pracowników, dealerów i poddostawców na całym świecie uczynił Toyotę tym, czym jest dzisiaj! Ja zaś mam ogromne szczęście jako szef takiego zespołu i jestem im wszystkim bardzo wdzięczny”. – tak skomentował sprawę Toyoda.

“Dziękuję całej branży motoryzacyjnej”

Akio Toyoda World Car PERSON of the Year 2021 (fot. mat. prasowe)
Akio Toyoda World Car PERSON of the Year 2021 (fot. mat. prasowe)

„Chcę także podziękować i podkreślić zaangażowanie całej branży motoryzacyjnej. My w Toyocie mieliśmy szczęście, że udało nam się podczas pandemii ochronić miejsca pracy, aby wspólnie sprostać wyzwaniom, przed którymi stoi motoryzacja. Jako firma dążymy do tego, by każdemu zapewnić mobilność, a jednocześnie by tworzyć nowe sposoby przywracania dobrostanu naszej planety i ludziom na całym świecie” – dodał prezydent Toyoty.

Zdobywca nagrody przyznał, ze jesteśmy w trudnym momencie historii, ale jednocześnie pandemia uzmysłowiła wszystkim, że ludzie liczą się najbardziej. “Jeśli w Toyocie możemy przyczynić się do zwiększenia szczęścia w życiu ludzi, to będziemy to robić. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów samochodów – do zobaczenia na torze!”. 

Total
0
Shares