Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kobieta zachodzi w ciążę z samochodem. Złota Palma Cannes dla filmu “Titane”

Kino i samochody to para nierozłączna, a tym bardziej umacnia nas w tym gorąca wiadomość prosto z Festiwalu Filmowego w Cannes. Złotą Palmę 2021 zdobył film „Titane”, w którym kobieta zachodzi w ciążę z samochodem. Nagrodę wręczyli Spike Lee oraz Sharon Stone.

“Titane” to surrealistyczny obraz z motoryzacją w tle

Titane
O “Titane” mówi się, że to najbardziej szokujący film tego roku (fot. zrzut z ekranu – zwiastun filmu “Titane”)

Ten surrealistyczny film błądzi między horrorem, farsą, thrillerem i science-fiction, a został wyreżyserowany przez Julie Ducournau, będącą pierwszą kobietą, która samotnie zdobyła tę nagrodę, a drugą w ogóle. To historia kobiety, która jako dziecko przeżyła poważny wypadek samochodowy, a po poważnej operacji i wszczepieniu w mózg tytanowej płytki, dziewczynka, zamiast nosić w sobie traumę do czterech kółek, zaczyna je wielbić, nie tylko platonicznie.

W efekcie główna bohaterka zachodzi w ciążę z samochodem, a z piersi zamiast mleka płynie jej gęsta, ciemna ciecz, podobna do oleju. Przy okazji morduje i zmienia płeć. To oczywiście w telegraficznym skrócie. Po więcej będziecie musieli wybrać się do kina, bo samochody są tutaj tylko tłem do niezwykłego, szokującego, ale też mimo wszystko ciekawego widowiska.

Total
0
Shares