Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Koreański konkurent BMW serii 7 nadjeżdża. Genesis G90 zadebiutuje w dwóch wersjach

fot. materiały prasowe

Nowy G90 datowany jest na 2022 rok. Na ten moment wiemy tylko o dwóch wersjach nadwozia – marka nie podała jeszcze cen, specyfikacji ani nawet wnętrza.

Genesis G90 to flagowa limuzyna koreańskiej marki (fot. materiały prasowe)

W Seoulu miała miejsce premiera Genesisa G90 – chociaż niepełna, ponieważ marka nie podała dużej części informacji. Można się dowiedzieć natomiast, że samochód będzie flagową, luksusową limuzyną, występującą w dwóch długościach nadwozia. Standardowa krótsza, oraz druga – przedłużona o 19 cm.

Genesis G90 designem nawiązuje do poprzednika głównie kształtem przedniego grilla. Wraz z nowym modelem, producent zachwala nową filozofię designu: „Atlethic Elegance”. Zabieg ma na celu wywołać u odbiorcy wrażenie obcowania z luksusem najwyższej kategorii. Jest to też zapowiedź nowej ścieżki stylistycznej marki. Jednym z elementów jest nowy system świateł „Two Line”, czyli podwójnych linii wychodzących z przedniego zderzaka i spójnie łączących się ze światłami w przednich błotnikach oraz z tyłu samochodu. Model G90 otrzymał specjalnie do niego zaprojektowane 20-calowe felgi.

Futuryzm zderzony z klasyką (fot. materiały prasowe)

Niestety nie wiemy nic na temat wyposażenia, czy wersji silnikowych. Producent nie zaprezentował też żadnych projektów wnętrza, ale należy przypuszczać, że będzie ono nawiązywać do dynamicznej stylistyki karoserii. Premiera pozostawia więc wiele niewiadomych. Pewnym można być tylko jednego – Genesis G90 będzie przyciągać spojrzenia na drodze.

Total
0
Shares