Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lamborghini Huracán Squadra Corse – numer 400

Lamborghini Huracán Squadra Corse (fot. Lamborghini)
Lamborghini Huracán Squadra Corse (fot. Lamborghini)

Panują wspaniałe czasy dla supersamochodów. Niegdyś wyprodukowanie 400 sztuk danego modelu było nie lada wyzwaniem. Dziś? Lamborghini świętuje budowę 400-setnego Huracána w wersji torowej. Wersje drogowe firma liczy już w tysiącach…

Lamborghini świętuje produkcję 400 egzemplarza wyścigowego Huracána ze swojej siedziby w Sant’Agata Bolognese, gdzie od 1963 roku produkowane są wszystkie Lamborghini, zarówno drogowe, jak i wyścigowe. Ten kamień milowy został doceniony podczas specjalnego wydarzenia, w którym uczestniczył Stephan Winkelmann ( Prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini), Maurizio Reggiani (dyrektor techniczny), Ranieri Niccoli (dyrektor ds. Produkcji) i Giorgio Sanna (dyrektor ds. Sportów motorowych). Dołączyli do nich pracownicy, którzy każdego dnia budują zarówno Huracána Super Trofeo Evo, jak i Huracána GT3 Evo.

Stephan Winkelmann

Stephan Winkelmann (fot. Lamborghini)
Stephan Winkelmann (fot. Lamborghini)

„Jesteśmy dumni z takiego kamienia milowego. Jest to ważnę nie tylko dla Squadra Corse, ale dla całej firmy. W ciągu kilku lat Squadra Corse ugruntowała swoją pozycję w najważniejszych międzynarodowych zawodach, a Huracán GT3 i Super Trofeo to niekwestionowany punkt odniesienia w kategorii Gran Turismo ”.

Historia wyścigowego Huracána

Pierwszy Huracán Super Trofeo został zaprezentowany w 2014 roku, zastępując Gallardo jako samochód z wyboru w mistrzostwach jednej marki Lamborghini w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. W następnym roku zadebiutował Huracán GT3, oficjalnie rozpoczynając karierę Lamborghini w wyścigach GT.

Pokaźna lista zwycięstw Huracánów

Lamborghini Huracán Squadra Corse (fot. Lamborghini)
Lamborghini Huracán Squadra Corse (fot. Lamborghini)

W ciągu sześciu sezonów Huracán GT3 i jego następca GT3 Evo wygrywali prawie 100 wyścigów, w tym trzykrotnie z rzędu w prestiżowym 24-godzinnym wyścigu Daytona. GT3 Evo dwukrotnie wygrał również pożądane 12-godzinne wyścigi Sebring, a także „potrójną koronę” GT World Challenge Europe w 2019 roku. Tylko w 2020 roku Huracán GT3 Evo był reprezentowany przez 24 różne zespoły w 15 mistrzostwach krajowych i międzynarodowych. Bolidy pokonały łącznie 20 000 km po torach z udziałem 88 różnych kierowców za ich kierownicami.

Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo w akcji

Total
0
Shares