Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Land Rover Defender V8 Bond Edition – limitowana edycja nie tylko dla agentów

Land Rover Defender, najlepsze auto świata w konkursie WWCOTY (gdzie wyboru dokonują kobiety) będzie oferowany w limitowanej serii inspirowanej przygodami Jamesa Bonda.
Land Rover Defender V8 Bond Edition (fot. Land Rover)
Land Rover Defender V8 Bond Edition (fot. Land Rover)

Land Rover zaprezentował limitowaną edycję modelu Land Rover Defender V8 Bond Edition. Wersja ta inspirowana jest filmem “No Time To Die”, ze słynnym brytyjskim agentem Jej Królewskiej Mości. Auto opracował dział Land Rover SV Bespoke, a model powstał z okazji roli jaką model Defender odegrał w 25. filmie o słynnym agencie Jamesie Bondzie.

Land Rover Defender V8 Bond Edition (fot. Land Rover)
Land Rover Defender V8 Bond Edition otrzyma wyłącznie najmocniejszy napęd w gamie tego modelu (fot. Land Rover)

Zobaczcie jeszcze bardziej limitowane wydanie Defendera – tylko 25 egzemplarzy

Auto ma być oferowane w dwóch odmianach nadwozia (Defender 90 i Defender 110) w obu przypadkach jednostką napędową będzie potężny silnik V8 generujący 525 KM mocy maksymalnej. Uwagę zwracają potężne, aż 22-calowe koła z charakterystycznymi zaciskami wielotłoczkowych hamulców barwionymi na kolor nazwany przez producenta Xenon Blue.

Land Rover Defender V8 Bond Edition (fot. Land Rover)
Charakterystyczne zaciski wersji “Bond Edition” (fot. Land Rover)

Powstanie tylko 300 egzemplarzy tego modelu, inspirowanego przygodami Jamesa Bonda. Każdy egzemplarz wyposażono w wiele odwołań do kultowej serii w światowej kinematografii. Charakterystyczne logo 007 widoczne jest zarówno na wybranych elementach nadwozia, jak i we wnętrzu. Nawet oświetlenie projekcyjne doświetlające przestrzeń przed drzwiami rzuca na podłoże charakterystyczny znaczek z numerem słynnego agenta.

To jeden z najmocniejszych wersji Land Rover Defender, jaki kiedykolwiek powstał. 525 KM mocy, 625 Nm momentu obrotowego generowanego przez widlastą ósemkę pozwala przyśpieszyć temu nielekkiemu przecież pojazdowi do setki w zaledwie 5,2 sekundy. Szybkość maksymalna deklarowana przez producenta to 240 km/h – lepiej jej nie sprawdzać na terenowych oponach.

Land Rover Defender V8 Bond Edition (fot. Land Rover)
Auto ozdobiono licznymi detalami nawiązującymi do słynnej filmowej serii (fot. Land Rover)

Auto wyposażono także w elektroniczną szperę tylnej osi, dopracowany akustycznie układ wydechowy pozwalający usłyszeć brzmienie turbodoładowanego silnika V8 o pojemności 5 litrów. Potężna moc przekazywana jest na obie osie za pośrednictwem automatycznej 8-biegowej przekładni.

Land Rover Defender V8 Bond Edition (fot. Land Rover)
Garść informacji o nowej limitowanej edycji Defendera (fot. Land Rover)

W Polsce Land Rover Defender 90 startuje od 321 300 zł, a wersja z dodatkową parą drzwi (110) to wydatek co najmniej 337 800 zł. Oczywiście limitowane auto “a’la Bond” będzie z całą pewnością znacznie droższe. Dość powiedzieć, że dostępny w Polsce, o zbliżonych parametrach (także V8) model Carpathian Edition startuje od 708 400 zł.

A może inna terenówka? Zobaczcie nasz test Jeepa Wranglera Rubicon JL

Total
0
Shares