Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Leo Górski został kierowcą Tony Kart Racing Team

Po rewelacyjnym sezonie Leonardo Górskiego, w którym zdobył Mistrzostwo WSK i Mistrzostwo Włoch w klasie Mini GR3, młody polski zawodnik ma już jasne plany na sezon 2024. Leo Górski został kierowcą renomowanego zespołu Tony Kart Racing Team. To milowy krok w karierze młodego zawodnika, który pozwoli mu wkroczyć w zupełnie inny wymiar motorsportu.

Tony Kart, czyli Ferrari kartingu

Tony Kart Racing Team
Tony Kart Racing Team jest partnerem Ferrari Academy (fot. materiały prasowe)

Tony Kart to najbardziej rozpoznawalna marka kartingowa świata. Narodziła się w latach 60-tych i współtworzy historię kartingu we Włoszech i na świecie. Producent zawsze wyróżniał się innowacjami, wynikającymi z ciągłego programu badań i rozwoju, który od ponad 30 lat wspólnie z zespołem Tony Kart Racing Team rywalizuje w najbardziej prestiżowych zawodach kartingowych świata. Tony Kart Racing Team jest partnerem Ferrari Academy, co dodatkowo stwarza możliwość rozwoju i dalszej kariery dla najbardziej utalentowanych kierowców. Kierowcami zespołu byli tak znani zawodnicy jak Michael Schumacher, Sebastian Vettel czy Jarno Trulli.

Filip Górski, tata Leo podkreśla: „Miejsce Leo w zespole to wielka nobilitacja dla nas, mamy kontrakt na dwa lata, po klasie MINI GR3 przejdziemy do kategorii OKJ, dwuletni kontrakt zapewnia nam możliwość rozwoju i realizację założonych celów. Przechodzimy do teamu, który jest nazywany Ferrari kartingu, zespół jest partnerem Ferrari Academy. Założenie jest takie, że Leo ma ponownie wywalczyć Mistrzostwo w klasie MINI GR3.”

Total
0
Shares