Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lewis Hamilton: wyścig był “zmanipulowany”

Na ostatnim okrążeniu ostatniego wyścigu Formuły 1 w sezonie 2021, Lewis Hamilton mówi przez radio: wyścig był „zmanipulowany”
Hamilton wyprzedza Maxa Verstappena
Hamilton wyprzedza Maxa Verstappena (fot. f1.com)

Niedziela, ostatni wyścig kończący sezon Grand Prix Abu Zabi. Ostatnie okrążenie Max Verstappen tuż po zakończeniu neutralizacji i zjeździe samochodu bezpieczeństwa z toru wyprzedza Lewisa Hamiltona z Mercedesa. Brytyjczyk mówi przez radio do swojego zespołu: „To było zmanipulowane”.

To był szalony wyścig – Grand Prix Abu Dhabi, przeżyjmy to jeszcze raz

Wiadomość nie była nadawana w transmisjach telewizyjnych, natomiast można było ją usłyszeć na kanale pokładowym u siedmiokrotnego mistrza świata F1.

Lewis Hamilton i Max Verstappen
Hamilton musiał uznać wyższość Verstappena na ostatnim okrążeniu – miał jednak prawo być rozgoryczonym rozwojem sytuacji na torze i decyzjami sędziów (fot. F1.com)

Kierowca Red Bulla, Max Verstappen wyprzedza Hamiltona na ostatnim okrążeniu, w drodze po wygraną GP Abu Zabi, a tym samym, by osiągnąć swoje pierwsze mistrzostwo. Wszystko dzieje się po tym, jak dyrektor wyścigu Michael Masi zmienił procedurę dla samochodu bezpieczeństwa, by pięć samochodów pomiędzy rywalami o tytuł, mogło usunąć się z drogi. Umówmy się, gdyby nie ta decyzja, na ostatnim okrążeniu Max Verstappen musiałby się uporać nie z jednym, a z sześcioma autami.

Decyzja ta wpłynęła na wyraźną przewagę Verstappena nad Hamiltonem w sprincie na ostatnim okrążeniu, w którym Holender miał świeższe opony. Hamilton, mimo porażki zachował klasę i na oczach świata pogratulował Verstrappenowi i Red Bullowi zwycięstwa.

Co zmieni się w bolidach F1 w przyszłym, 2022 roku? Wyjaśniamy

Total
0
Shares