Lexus: to już dwa miliony hybryd

Gama modeli Lexus (fot. Lexus)
Gama modeli Lexus (fot. Lexus)

Pierwszy zelektryfikowany model marki, RX 400h, zadebiutował w 2005 roku. Dziś Lexus dostarczył klientom na całym świecie już ponad 2 miliony zelektryfikowanych samochodów. Dwumilionowy egzemplarz trafił do nowego właściciela pod koniec kwietnia 2021 roku. Marka przewiduje, że do 2025 roku samochody z napędem opartym na silniku elektrycznym będą stanowiły ponad 50% jej globalnej sprzedaży.

Lexus: 19 milionów ton dwutlenku węgla mniej

Lexus RX400 H Hybrid (fot. Lexus)
Pierwsza hybryda – RX400 H Hybrid (fot. Lexus)

Firma deklaruje, że sprzedaż na terenie całego świata ponad 2 milionów zelektryfikowanych samochodów pozwoliła do kwietnia 2021 roku uniknąć emisji około 19 milionów ton dwutlenku węgla. Redukcja CO2 to jeden z filarów realizacji planu, by osiągnąć neutralność klimatyczną i przyczynić się do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Lexus: Wszystko “w prądzie”

Obecnie gama zelektryfikowanych samochodów Lexusa obejmuje obecnie dziewięć modeli hybrydowych i elektrycznych, które są dostępne łącznie w około 90 krajach i regionach na świecie. Samochody z silnikiem elektrycznym odpowiadają obecnie za 33% globalnej sprzedaży Lexusa, zaś w Europie Zachodniej i Środkowej za 96% wszystkich nowych pojazdów marki.

Lexus: Idzie nowe

Elektryczny Lexus? (fot. Lexus)
Elektryczny model? (fot. mat. prasowe)

Do 2025 roku Lexus wprowadzi ponad 10 samochodów elektrycznych, samoładujących się hybryd oraz hybryd plug-in. Do tego momentu każdy model w gamie Lexusa będzie dostępny w zelektryfikowanej wersji. Najpóźniej w 2050 roku Lexus planuje osiągnąć całkowitą neutralność węglową dla wszystkich modeli w całym cyklu ich życia – od produkcji materiałów, części i montażu samochodów, przez ich dystrybucję, użytkowanie, po utylizację i recycling.

Pożyjemy, zobaczymy…

Lexus wychodzi z założenia, że dalszy rozwój bezemisyjnych samochodów, konieczny dla osiągnięcia neutralności klimatycznej na całym świecie. W tym duchu będzie opracowywał nowe modele, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów na całym świecie. Pożyjemy – zobaczymy.

Łączna sprzedaż zelektryfikowanych samochodów od 2005 roku do kwietnia 2021 roku:

Świat – 2,02 miliony aut 
Europa – 540 tysięcy aut
USA – 499 tysięcy aut
Chiny – 387 tysięcy aut
Japonia – 400 tysięcy aut
Pozostałe rynki – 194 tysiące aut

Łączna sprzedaż modeli ze zelektryfikowanym napędem do kwietnia 2021 roku:

RX – 518 tysięcy aut
ES – 384 tysiące aut
CT – 372 tysiące aut
NX – 285 tysięcy aut 
UX/UX EV – 137 tysięcy aut 
IS/LS/RC/LC i pozostałe – 324 tysięcy aut

Total
0
Shares