Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Lexusowa hybryda. Nowy ES 300h

Po faceliftingu, nowy ES 300h to, jak przekonuje producent, lepsza wersja sedana, który debiutował w Europie Zachodniej i Centralnej w 2018 roku. To ważny samochód dla klientów flotowych i biznesowych. 

ES 300h został wyposażony w samoładujący elektryczny napęd hybrydowy czwartej generacji, dzięki czemu jest konkurencyjną propozycją dla tych, którzy szukają alternatywy dla aut z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Zaprezentowana w 2018 roku siódma generacja modelu ES była pierwszą oferowaną klientom Europy Zachodniej i Centralnej. Auto zbudowano na globalnej platformie GA-K, która dała projektantom ogromną swobodę. Na przykład większy rozstaw osi pozwolił rozmieścić koła bliżej narożników, co umożliwiło zastosowanie szerszego rozstawu kół z przodu i z tyłu. Platforma GA-K pozwoliła także umieścić niżej maskę oraz stworzyć linię dachu nawiązującą do nadwozia coupe.

Rozmieszczenie wyświetlacza HUD oraz 12,3-calowego ekranu systemu multimedialnego zostało dobrane z myślą o kierowcy. Melomanów zadowoli 17-głośnikowy system audio Mark Levinson Pure Play, który został stworzony tak, by zapewnić najczystsze audiofilskie wrażenia. Lexus zastosował także system Lexus Safety System +2,5, supersztywną platformę oraz 10 poduszek powietrznym oferowanym w standardzie.

Co nowego w wersji po liftingu?

Lexus ES dostał nowe adaptacyjne światła drogowe BladeScan. Dopracowany został układ jezdny. Auto daje lepsze wrażenia z jazdy i jest bardziej komfortowe dzięki ulepszonemu tylnemu zawieszeniu, lepszej pracy pedału hamulca, a w wersji F SPORT adaptacyjnemu zawieszeniu o zmiennej sztywności (AVS).

Nowa stylistyka karoserii

Nowy, charakterystyczny grill Lexusa: zredukowano liczbę żeber pionowych, a wzór w kształcie litery L sprawia, że auto wygląda bardziej stanowczo. 

Nowe reflektory: zmieniona konstrukcja wewnątrz kloszy nadała im ostrzejszego wyrazu.

Nowe wzory felg: ekskluzywne felgi 17- i 18-calowe, 19-calowe koła tylko w wersji F Sport.

Nowe kolory nadwozia: stylowe lakiery Sonic Gray oraz Sonic Platinium dostępne we wszystkich wersjach wyposażenia

Lexus ES 300h. Wnętrze

Nowy ekran dotykowy: wyświetlacz wysunięty o 112 mm do przodu i przesunięty o 5 stopni w kierunku kierowcy, teraz też z funkcją dotykowej obsługi.

Nowy zegar analogowy: zaadaptowany z flagowej limuzyny LS, otrzymał charakterystyczny wzór z literą L. 

Nowe dźwignie i przyciski: poprawiono ich kształt i rozmieszczenie dla lepszej obsługi.

Nowy panel konsoli centralnej: dostępny w kolorze fortepianowej czerni z metalicznymi wstawkami przy przyciskach klimatyzacji.

Nowe kolorystyki tapicerki: Forest Brown oraz Hazel dostępne we wszystkich wersjach. Czarno-białe wnętrze w wersji F Sport

Samoładujący napęd hybrydowy Lexusa

Lexus ES 300h napędzany jest samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym 4 generacji, o łącznej mocy układu 218 KM. Ma najniższe poziomy emisji w swojej klasie w porównaniu konkurentami napędzanymi silnikami benzynowymi i Diesla.

2,5-litrowy silnik benzynowy ES 300h, pracujący w cyklu Atkinsona, wykorzystuje technologię szybkiego spalania, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej wydajnych termicznie silników, jakie kiedykolwiek zbudowano. Jednostka przekracza próg 41 procent wydajności i oferuje większą moc bez zwiększania emisji i zużycia paliwa. Wyniki te osiągnięto dzięki takim elementom, jak proste porty wlotowe, zwiększone kąty zaworów czy wykończone laserowo gniazda zaworów. Do polepszenia sprawności cieplnej i efektywności silnika przyczyniają się także pompa oleju o zmiennej wydajności, wtryskiwacze wielootworowe, układ VVT-iE na zaworach dolotowych oraz układ chłodzenia o zmiennej wydajności. ES 300h porusza się cicho, bo pokrywa silnika ma dźwiękochłonną osłonę z materiału poliuretanowego.

Technologia i łączność

Nowy, 12,3-calowy dotykowy ekran multimedialny: wysoce antyrefleksyjne szkło wyświetlacza, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, z którymi łączy się przez Bluetooth.

Nowa aplikacja Lexus Link: lepsza komunikacja z samochodem, możliwość zdalnego planowania podróży i pomóc w efektywniejszym wykorzystaniu napędu hybrydowego.

Total
0
Shares