Marka KIA dostaje tytuł Car of The Year Polska. Tym razem wyróżniono model KIA Sorento

KIA Sorento otrzymała tytuł Car of The Year 2021 Polska. To już drugi z rzędu tytuł marki – w ubiegłym roku wyróżnienie otrzymał XCeed.
Kia Sorrento PHEV
KIA Sorento PHEV (fot. KIA)

Za najlepsze auto roku w Polsce jury składające się z 21 dziennikarzy uznało nowy model KIA Sorento. Dla koreańskiej marki do podwójny powód do dumy. Dlaczego? Bo tytuł Car of The Year 2021 Polska jest drugim tytułem z rzędu przyznanym autu marki KIA.

KIA Sorento okazało się zdecydowanym liderem. Głosowanie było proste, każdy z 21 jurorów mógł rozdysponować nominowanym pojazdom 20 punktów. W efekcie każdy z ocenianym modeli otrzymał od jury określoną ocenę punktową. Model KIA Sorento wyprzedził wicelidera aż o 33 punkty. Lista pięciu najwyżej wyróżnionych modeli i ich oceny punktowe w COTY 2021 Polska prezentowała się następująco:

  • KIA Sorento – 117 pkt.
  • Toyota Yaris – 84 pkt.
  • Volkswagen ID.3 – 76 pkt.
  • Škoda Octavia – 72 pkt.
  • Porsche Taycan – 71 pkt.

O modelu stanowiącym mocne i – jak widać – udane wejście koreańskiej marki do ligi SUV-ów już pisaliśmy, stosowny materiał znajdziecie w naszym serwisie. Na egzemplarz testowy wciąż czekamy.

Nowe Sorento jest dostępne w ofercie na rynku polskim od 159 900 zł za KIA Sorento Hybrid (hybryda klasyczna, nie plug-in). Nowe Sorento w wersji spalinowej z silnikiem wysokoprężnym 2.2 CDRi SCR startuje od 189 900 zł, natomiast za hybrydę plug-in zapłacimy od 195 900 zł.

Total
0
Shares
Related Posts