Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Marka KIA dostaje tytuł Car of The Year Polska. Tym razem wyróżniono model KIA Sorento

KIA Sorento otrzymała tytuł Car of The Year 2021 Polska. To już drugi z rzędu tytuł marki – w ubiegłym roku wyróżnienie otrzymał XCeed.
Kia Sorrento PHEV
KIA Sorento PHEV (fot. KIA)

Za najlepsze auto roku w Polsce jury składające się z 21 dziennikarzy uznało nowy model KIA Sorento. Dla koreańskiej marki do podwójny powód do dumy. Dlaczego? Bo tytuł Car of The Year 2021 Polska jest drugim tytułem z rzędu przyznanym autu marki KIA.

KIA Sorento okazało się zdecydowanym liderem. Głosowanie było proste, każdy z 21 jurorów mógł rozdysponować nominowanym pojazdom 20 punktów. W efekcie każdy z ocenianym modeli otrzymał od jury określoną ocenę punktową. Model KIA Sorento wyprzedził wicelidera aż o 33 punkty. Lista pięciu najwyżej wyróżnionych modeli i ich oceny punktowe w COTY 2021 Polska prezentowała się następująco:

  • KIA Sorento – 117 pkt.
  • Toyota Yaris – 84 pkt.
  • Volkswagen ID.3 – 76 pkt.
  • Škoda Octavia – 72 pkt.
  • Porsche Taycan – 71 pkt.

O modelu stanowiącym mocne i – jak widać – udane wejście koreańskiej marki do ligi SUV-ów już pisaliśmy, stosowny materiał znajdziecie w naszym serwisie. Na egzemplarz testowy wciąż czekamy.

Nowe Sorento jest dostępne w ofercie na rynku polskim od 159 900 zł za KIA Sorento Hybrid (hybryda klasyczna, nie plug-in). Nowe Sorento w wersji spalinowej z silnikiem wysokoprężnym 2.2 CDRi SCR startuje od 189 900 zł, natomiast za hybrydę plug-in zapłacimy od 195 900 zł.

Total
0
Shares