Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Maserati Levante Hybrid – światowa premiera

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)

Maserati właśnie zaprezentowało pierwszy hybrydowy samochód SUV w historii marki. Levante Hybrid jest o ponad 150 kg lżejsze od wersji z silnikiem wysokoprężnym, którą zastępuje. Co jeszcze ma do zaoferowania Maserati Levante Hybrid?

Napęd Hybrydowy

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
Trójząb w grillu Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)

Levante Hybrid łączy 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik z 48-woltowym systemem hybrydowym, który odzyskuje energię podczas zwalniania i hamowania. Pozostając wiernym swojemu DNA, Maserati wybrało rozwiązanie hybrydowe, którego celem jest przede wszystkim utrzymanie osiągów na wyjątkowym poziomie, przy jednoczesnej oszczędności paliwa. Dodatkowy prąd może zostać „skonsumowany” na różne sposoby. W Maserati zasila on niewielki silniczek elektryczny oraz elektryczną sprężarkę. Sprężarka to „elektryczne turbo”, które pompuje powietrze do komór spalania. Najbardziej sprawdza się, gdy pomaga „wstać” benzynówce zanim właściwe turbo weźmie się do roboty. Jest też silnik elektryczny, który zamontowany jest w miejscu alternatora i działa jako rozrusznik, generator lub wsparcie dla silnika spalinowego.

Osiągi

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
Linia boczna Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)

Dzięki maksymalnej mocy 330 KM i momentowi obrotowemu 450 Nm dostarczanemu już od 2250 obr./min, osiągi nowego Levante Hybrid są następujące: prędkość maksymalna wynosi 240 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 6 sekund. Maserati chwali się niższą emisją dwutlenku węgla wynoszącą 231-252 g/km w cyklu WLTP, a także oszczędnością paliwa o ponad 18% w porównaniu z wersją V6 o mocy 350 KM.

Styl

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
Hybryda? OK, ale Maserati Levante Hybrid nadal ma 4 rury wydechowe(fot. mat. prasowe)

W Levante Hybrid zostanie wprowadzony nowy, trójwarstwowy niebieski lakier o nazwie Azzurro Astro, który będzie dostępny w programie Maserati Fuoriserie. Ponadto na zewnątrz, niebieskie akcenty wyróżniają trzy boczne kanały powietrza, zaciski hamulcowe i logo na słupku C. Ten sam niebieski kolor pojawia się ponownie we wnętrzu samochodu na haftowanych szwach siedzeń. We wnętrzu zmodyfikowane zostanie również logo systemu multimedialnego.

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
Przepiękne logo GT w błotniku Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)

Levante Hybrid debiutuje w nowej wersji GT, z zewnętrznymi elementami stylizacyjnymi GranLusso oraz z pakietem Sport dostępnym jako opcja. GT ma chromowane wykończenia na przednim zderzaku i przednim grillu, jak to już było w wersjach GranLusso, a nad trzema kultowymi bocznymi wlotami powietrza pojawi się znaczek GT. Wnętrze GT będzie charakteryzować się standardowym wykończeniem ze skóry licowej i czarnymi wstawkami fortepianowymi.

Nowe Multimedia

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
MIA, czyli Maserati Intelligent Assistant(fot. mat. prasowe)

Levante Hybrid jest wyposażone w system multimedialny najnowszej generacji, który firma nazywa MIA (Maserati Intelligent Assistant). Sercem MIA jest system operacyjny Android Automotive, który oferuje zupełnie nowe funkcje z pełną personalizacją zgodnie z preferencjami kierowcy. We wnętrzu znajduje się centralny ekran o przekątnej 8 ”4 z poprawioną rozdzielczością, który jest wykorzystywany przez MIA.

100% Maserati

Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)
Masywny przód Maserati Levante Hybrid (fot. mat. prasowe)

Czy Maserati Levante Hybrid będzie w stanie podbić serca klientów? Testowaliśmy Ghibli Hybrid i z radością raportujemy, że hybrydowy sedan to w 100% Maserati. Dlatego bez obaw, dla tych, co kochają styl Maserati, to Levante Hybrid będzie naturalnym krokiem w przyszłość.

Total
0
Shares