Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mazda CX-5 model 2021, bogatsza cyfrowo, będą limitowane edycje

Mazda CX-5
Mazda CX-5 (fot. Mazda)

Europejska centrala marki Mazda poinformowała, że SUV japońskiej marki, model Mazda CX-5 model 2021 jest już dostępna w salonach w Europie (choć – jak sprawdziliśmy – jeszcze nie w Polsce). Samochód będzie oferowany również w limitowanej edycji z okazji setnej rocznicy japońskiej marki, a także jako specjalna edycja o nazwie Homura.

Odświeżona gama modelu Mazda CX-5 wyposażona została w zaktualizowaną i ulepszoną wersję pokładowego systemu multimedialnego. Zmodyfikowano również odmiany napędowe dostosowując je do aktualnych wymogów emisji CO2.

Mazda CX-5 (fot. Mazda)
Mazda CX-5 (fot. Mazda)

Najnowsza Mazda CX-5 wewnątrz otrzymała nowy wyświetlacz centralny o przekątnej 10,25 cala oraz ulepszony, ale znany już z innych modeli system sterowania Commander. Producent zachwala też rozszerzoną gamę usług online dostępnych za pośrednictwem autorskiej aplikacji mobilnej MyMazda. Oznacza to, że nabywcy nowej Mazdy CX-5 za pośrednictwem aplikacji mobilnej będą stale połączeni ze swoim samochodem. W dowolnym momencie będą mogli sprawdzić jego stan, zdalnie zamknąć drzwi, zlokalizować zaparkowany pojazd, zdalnie programować nawigację, generować raporty o stanie pojazdu czy łączyć się z dealerem i autoryzowanymi serwisami marki, a także z pomocą drogową.

Mazda CX-5 (fot. Mazda)
Aplikacja MyMazda ma mieć bogatszy zestaw funkcji (fot. Mazda)

W gamie Mazdy CX-5 pojawił się nowy wariant, w którym pod maską pracuje znany już wcześniej, ale niedostępny w Polsce silnik SkyActiv-D 2.2 o mocy 135 kW (184 KM) łączony z sześciobiegowym automatem i napędem na przednią oś (wcześniej ta wersja napędowa łączona była wyłącznie z napędem 4×4). Na razie ta wersja silnikowa nie jest jeszcze dostępna w polskich salonach marki.

Mazda CX-5 (fot. Mazda)
Mazda CX-5 (fot. Mazda)

Specjalna edycja Homura, co po japońsku oznacza “płomień” to auto wzbogacone wizualnie o czarne detale stylistyczne zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie pasażerskiej auta. W tej wersji auto w standardzie jest posadowione na 19-calowych felgach ze stopów lekkich, a wewnątrz zaprojektowano dla tej edycji charakterystyczną tapicerkę z czerwonymi przeszyciami.

Mazda CX-5 (fot. Mazda)
Mazda CX-5, wnętrze (fot. Mazda)

Z kolei wydana z okazji 100-lecia marki limitowana edycja Mazda CX-5 100th Anniversary inspirowana jest modelem Mazda R360 Coupé – pierwszym autem osobowym japońskiej marki. W tym wariancie CX-5 wyróżnia się perłowym lakierem o śnieżnobiałej barwie kontrastującym z bordową barwą wnętrza i skórzanych siedzeń. Oczywiście nie zabrakło rocznicowego znaczka w kilku miejscach auta.

Total
0
Shares