Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

McLaren 620R R Pack – jeszcze więcej karbonu

Ekstremalny McLaren 620R dzięki pakietowi R Pack stał się jeszcze bardziej ekstremalny.
McLaren 620R

McLaren 620R to auto, którego raczej nikomu specjalnie prezentować nie trzeba. Jednak ten supersportowy bolid i zarazem najbardziej ekstremalna wersja auta brytyjskiej marki, która może poruszać się legalnie po drogach publicznych otrzymał właśnie… wzmocnienie.

McLaren 620R to najmocniejszy model w gamie tzw. Super Series. W skład tej serii wchodzą: McLaren 570S, McLaren 600LT i właśnie przedmiot naszego zainteresowania w niniejszej publikacji. Model 620R to – mówiąc wprost – ekstremalny samochód wyścigowy dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Auto wyposażone jest w typowe rozwiązania charakterystyczne dla typowo torowych bolidów wyścigowych: poprawiające obieg powietrza otwory na masce (to w żadnym razie nie jest atrapa), gigantyczny splitter, ceramiczne hamulce (innych w tym modelu po prostu nie ma), czy gwintowane zawieszenie o precyzyjnie regulowanej twardości tłumienia (aż 32 poziomy ustawień). Tu nie ma miejsca na kompromisy. Mimo to inżynierowie ze specjalnej jednostki McLaren Special Operations stwierdzili, że to mało.

Karbon wlot powietrza na dachu specjalnej wersji McLaren 620R R Pack (fot. McLaren)

W ten sposób dochodzimy do pakietu R Pack. Najbardziej rzucającym się w oczy jego elementem jest błyszczące wykończenie dachowego wlotu powietrza z włókna węglowego (producent nazywa to rozwiązanie Gloss Finish Visual Carbon Fibre Roof Scoop). Z tyłu – a to z tej perspektywy najczęściej oglądać będziemy to auto na drodze (o ile w ogóle go spotkamy) – widoczne jest tytanowe wykończenie układu wydechowego. Zgodnie z deklaracją producenta rzucające się w oczy wykończenie dachowego wlotu powietrza błyszczącym karbonem zostało zainspirowane legendarnym McLarenem F1 Longtail. Jest to w pełni funkcjonujący element, który sprawia, że wrażenia z jazdy są żywsze, wspierane przez dźwięk zasysanego powietrza. Roof Scoop może zostać wyposażony w kamerę, która w połączeniu z systemem McLaren Track Telemetry (MTT) udokumentuje sesje na torze najbardziej zaangażowanych właścicieli.

Kolejne elementy pakietu R Pack to m.in.: karbonowe wykończenie przedniego zderzaka, a także mnóstwo karbonu w kabinie pojazdu. Limitowane coupé rozwija specyfikację wyścigową wyczynowego McLarena 570 GT4 (auto wyłącznie na tor). Tym samym McLaren 620R R Pack staje się nawet czymś więcej niż auto wyczynowe. Zapewni właścicielowi gładkie przejście z toru na zwykłe drogi. A na dodatek pojazd jest wolny od jakichkolwiek ograniczeń nakładanych przez regulaminy wyścigów.

Stylistyczne elementy z włókna węglowego wewnątrz auta (fot. McLaren)

Czysta moc w surowej formie? Zdecydowanie tak. Auto napędza podwójnie doładowany silnik V8 M838TE o pojemności 3,8 litra. Identyczny jak w wyłącznie wyścigowym McLarenie 570S GT4. Jest on skonfigurowany tak, by jego moc i moment obrotowy miały olbrzymią i identyczną wartość: 620 KM i 620 Nm. Efekt? Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 2,9 sekundy. 200 km/h prędkościomierz przekroczy już po 8,1 sekundy.

Powstanie tylko 225 egzemplarzy McLarena 620R. Wersja z opcjonalnym pakietem R Pack czyni to auto jeszcze bardziej elitarne. Pakiet wyceniony jest na kwotę 35 970 euro. Jak twierdzi producent to taniej od odrębnie zamawianych komponentów składających się na opisywane rozwiązanie. McLaren 620 R z R Pack dostępny jest w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Total
1
Shares