Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

McLaren Senna Can-Am – jeden z trzech istniejących wystawiony na sprzedaż

McLaren Senna Can-Am to prawdziwy rarytas, istnieją zaledwie trzy egzemplarze tego wyjątkowego auta, a jeden właśnie trafił na aukcję.
McLaren Senna Can-Am
McLaren Senna Can-Am (fot. Experience Auto Group)

Komuś się dość mocno spieszyło. Auta kolekcjonerskie zwykle trzyma się latami, aż “dojrzeją i nabiorą mocy” oczywiście, finansowej. Tym razem na sprzedaż trafił jeden z trzech egzemplarzy specjalnej edycji McLaren Senna Can-Am z rocznika 2019.

McLaren Senna Can-Am to ultralimitowana seria trzech zaledwie samochodów, które zbudowano z okazji upamiętnienia 50. rocznicy zwycięstw McLarena podczas serii wyścigów Can-Am w 1969 roku. Dla żądnych emocji i – ważne – bogatych klientów ten model jest o tyle łakomym kąskiem, że stanowił on najbardziej ekstremalną odmianą McLarena Senny, wciąż jeszcze dopuszczoną do jazdy po zwykłych drogach publicznych.

McLaren Senna Can-Am
Widoczne na zdjęciu auto wystawione zostało za lekko ponad 3 mln dolarów (fot. materiały prasowe)

McLaren Senna Can-Am wystawione na sprzedaż ma zaledwie 44 mile na liczniku. Mile, bo auto oferowane jest w Stanach Zjednoczonych, przez salon Ferrari of Long Island. Cena wywoławcza tego wozu to 3 087 800 dolarów amerykańskich.

McLaren Senna Can-Am
Wersja Can-Am ma o 25 KM mocy więcej od “zwykłego” McLarena Senny (fot. materiały prasowe)

Specjalne ultralimitowane wydanie McLarena Senny Can-Am wyposażone było w 4-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8, generujący moc 814 KM. To o 25 KM, od zwykłej wersji McLarena Senny, o ile w ogóle słowo “zwykła” ma w przypadku tego hipersamochodu jakikolwiek sens, przypomnijmy, że powstał on w celu uczczenia dokonań jednego z najbardziej niezwykłych kierowców wyścigowych w historii – tragicznie zmarłego Ayrtona Senny.

Can-Am to ponoć najbardziej drapieżna wersja McLarena Senny dopuszczona do ruchu na drogach publicznych (fot. materiały prasowe)

Wystawiony na sprzedaż egzemplarz to sztuka która na przednim błotniku ma kanadyjską flagę, a także nazwiska kierowców McLarena w Can-Am: Denny’ego Hulme oraz Bruce’a McLarena. Nieco ponad 3 miliony dolarów, dwulatek z bardzo niskim przebiegiem. Są chętni?

Total
0
Shares