Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes-Benz pokazał wnętrze swojego flagowego elektrycznego SUV-a

EQS to limuzyna, ale Mercedes-Benz będzie również produkował ten samochód jako ogromnego, opcjonalnie 7-osobowego SUV-a. Jak wygląda jego środek?

Nowy SUV z rodziny EQS będzie miał swoją globalną premierę 19 kwietnia 2022 r. To pierwszy całkowicie elektryczny luksusowy SUV i trzeci model bazujący na specjalnej architekturze Mercedes-Benz dla pojazdów zasilanych prądem. 

Mercedes-Benz EQS SUV (Fot. Mercedes-Benz)

Przeniesienie limuzyny do SUV-a

Mercedes-Benz pisze, że „jego wnętrze łączy progresywny design, wyrafinowanie i komfort, które klienci zdążyli docenić już w limuzynie EQS, z przestrzenią oraz wszechstronnością popularnej koncepcji dużego SUV-a”. 

Mercedes-Benz EQS SUV (Fot. Mercedes-Benz)

Wykorzystanie architektury pojazdu stricte elektrycznego pozwoliło wygospodarować w kabinie wyjątkową przestrzeń. W połączeniu z elektrycznie regulowanym drugim rzędem siedzeń oraz opcjonalnymi fotelami w trzecim rzędzie zapewnia to spory poziom elastyczności.

Dominuje ogromny ekran, ale to opcja 

Mercedes-Benz EQS SUV (Fot. Mercedes-Benz)

W środku w oczy rzuca się przede wszystkim opcjonalny MBUX Hyperscreen, wprowadzony po raz pierwszy w limuzynie EQS. Ten zakrzywiony wyświetlacz o przekątnej 56 cali obejmuje niemal całą szerokość kokpitu – zestaw wskaźników, system informacyjno-rozrywkowy oraz wyświetlacz dla pasażera. Całość komponuje się z charakterystycznymi otworami wentylacyjnymi oraz pozornie swobodnie „unoszącą się” konsolą środkową.

Mercedes-Benz EQS SUV (Fot. Mercedes-Benz)

EQS jako SUV będzie produkowany amerykańskiej fabryce w stanie Alabama. Baterie do niego dostarczane z nowo otwartej fabryki w hrabstwie Bibb, w tym samym stanie.

Total
6
Shares