Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes EQE – wiemy ile kosztuje wersja z AMG

Mercedes EQE oficjalnie w Polsce dostępny, auto można zamawiać, a pierwsze egzemplarze do dealerów trafią w kwietniu br.
Mercedes-EQ. EQE 350, Edition 1, AMG Line, alpingrau (Stromverbrauch nach WLTP: 19,3-15,7 kWh/100 km; CO2-Emissionen: 0 g/km);Stromverbrauch nach WLTP: 19,3-15,7 kWh/100 km; CO2-Emissionen: 0 g/km* Mercedes-EQ. EQE 350, Edition 1, AMG Line, alpine grey (electrical consumption WLTP: 19,3-15,7 kWh/100 km; CO2 emissions: 0 g/km);Electrical consumption WLTP: 19,3-15,7 kWh/100 km; CO2 emissions: 0 g/km*

Elektryczne auto dla menedżera wyższego szczebla? Mercedes właśnie otworzył zamówienia na zupełnie nowe auto w swojej gamie produktowej. Mercedes EQE to auto, które widzieliśmy już w ubiegłym roku na targach IAA 2021 w Monachium, ale teraz model ten można zamówić, oczywiście o ile dysponujesz stosownie dużą kwotą.

Zobaczcie nasz test elektrycznego Mercedesa EQA

Mercedes EQE to kolejny model w elektromobilnej dywizji marki Mercedes-Benz, czyli Mercedes-EQ. Mieliśmy już EQA, EQB, EQC, a także luksusowe EQS, teraz do gamy elektrycznych aut klasy premium wkracza biznesowa limuzyna: Mercedes EQE.

EQE potrafi być szybkie

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC potrzebuje 4,2 sekundy by osiągnąć 100 km/h (fot. materiały prasowe producenta)

Na początku marka w Polsce zamierza oferować wariant Mercedes EQE 350+ (w cenniku startuje od 333 600 zł) oraz znacznie szybszy i bardziej dynamiczny wariant Mercedes-AMG EQE 43 4Matic (w tym przypadku czeka was wydatek co najmniej 468 900 zł).

Mercedes EQE 350+ dysponuje 292 elektrycznymi kucykami, co pozwala autu w tej wersji rozpędzić się do setki w czasie 6,4 sekundy. Lepszą dynamiką charakteryzuje sie 476-konny, również w pełni elektryczny Mercedes-AMG EQE 43 4Matic. W tym przypadku auto “katapultuje się” od zatrzymanego startu do 100 km/h w 4,2 sekundy. Nieźle, ale wśród aut elektrycznych nie są to liczby porażające. Znacznie tańsza Tesla Model 3 Performance ma jeszcze lepsze przyśpieszenia niż elektryczne EQE od AMG. Jednak wyboru Mercedesa dokonają klienci, którzy oczekują nie tylko dynamiki, ale przede wszystkim ponadprzeciętnego wykończenia i komfortu.

Mercedes EQE czyli bardziej kompaktowy EQS

Mercedes-EQ. EQE 350, Edition 1, wersja z pakietem AMG Line, w kolorze alpejskiej szarości (fot. materiały prasowe producenta)

Tak przynajmniej promuje ten model niemiecka marka. Faktem jest, że EQE dziedziczy z wyżej pozycjonowanego modelu EQS wiele elementów zarówno wykończenia wnętrza, jak i technologicznych. Mamy zatem w modelu EQE takie rozwiązania jak tylną skrętną oś (z kątem skrętu 4,5 stopnia lub – za dopłatą – 10 stopni – podobnie jak w EQS), cyfrowe reflektory Digital Light.

Co ciekawe, w przypadku bardziej sportowej odmiany EQE, tylna oś skrętna ma mniejszy stopień skrętu (do 3,6 stopnia), a matrycowo-pikselowe reflektory Digital Light są w modelu Mercedes-AMG EQE 43 4Matic wyposażeniem seryjnym.

Ceny otwarcia to zaledwie wstęp do rozmowy

Gdy korzystając z nowego konfiguratora modelu Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC wybraliśmy wersję “na wypasie” cena przekroczyła 660 tys. zł. Zasięg tego auta wg WLTP to 462–533 km (fot. materiały prasowe producenta).

Warto pamiętać, że to Mercedes, zatem opublikowane ceny bazowych odmian obu wariantów opisywanego auta to zaledwie wstęp do rozmowy. Na klientów czeka wiele pakietów wyposażeniowych, zarówno w wariancie cywilnym, jak i w mocniejszym modelu z logo ekipy z Affalterbach (AMG).

Wśród ciekawszych opcji dostępnych w mocniejszym wariancie mamy m.in. ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG, aerodynamicznie optymalizowane felgi w rozmiarze 20 i 21 cali czy gigantyczny hiperekran MBUX Hyperscreen rozciągający się niemal na całą szerokość kokpitu. Gdy zabawiliśmy się nowym konfiguratorem modelu Mercedes-AMG EQE 43 4Matic, cena za bogato wyposażoną wersję tego auta przekroczyła 660 tys. zł.

Tymczasem zobaczcie nasz test Mercedesa EQC 400 – to mocny, elektryczny SUV klasy premium

Total
0
Shares