Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes prezentuje koncepcyjny model EQT

Mercedes EQT jaki zaprezentował producent to jeszcze model koncepcyjny. Wygląda obiecująco, ale w wersji produkcyjne z pewnością się coś zmieni.
Mercedes EQT
Mercedes Concept EQT (fot. materiały prasowe producenta)

Oczywiście fakt, że zaprezentowane auto w nazwie ma litery EQ oznacza jedno – to samochód elektryczny. Pokazane przez niemiecką markę to minivan, który do tej pory nie miał swojej “klasy”, ale nazwa wskazuje, że jest to elektryczny reprezentant nowej klasy T. W istocie jest to koncepcyjny, z napędem elektrycznym, krewny modelu Citan, ale przedstawiany nie jako auto użytkowe, lecz jako pasażerski minivan dla klientów indywidualnych.

Zobaczcie naszą recenzję Mercedesa EQV

Mercedes EQT – siedmioosobowy, zeroemisyjny

Mercedes EQT
Mercedes EQT – blisko pięciometrowe nadwozie dysponuje siedmioma miejscami (fot. materiały prasowe producenta)

Stylowy, kompaktowy van z błyszczącym pasem przednim, na którym producent nie żałował iluminacji w kształcie trójramiennych gwiazdek przyciąga wzrok. Do tego wyróżniające niektóre modele elektryczne wysuwane klamki oraz aż 21 calowe, przykuwające spojrzenia felgi ze stopów lekkich. Oczywiście aerodynamiczne.

Elegancja wewnątrz, ale pamiętajmy – to koncept

Mercedes EQT
Wewnątrz wyposażenie godne niemieckiej marki, eleganckie wykończenie i nowoczesny system MBUX (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes EQT to auto, które jest w stanie pomieścić do siedmiu osób, jak na kompaktowego vana nie jest to mały model. Samochód mierzy 4945 mm długości, 1863 mm szerokości i jest wysokie na 1826 mm. W środku – jak przystało na kierowany dla klientów indywidualnych pojazd – mamy wszystkie cechy wykończenia klasy premium. Skórzane obicia w kabinie, nowoczesny infosystem rozrywkowy MBUX najnowszej generacji.

Przestrzeń bagażowa

Mercedes EQT
Mercedes EQT – fotele ostatniego rzędu można złożyć, ale tak powstała przestrzeń bagażowa nie jest w koncepcyjnym aucie szczególnie funkcjonalna (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes nie ujawnił co prawda specyfikacji technicznej dotyczącej napędu tego elektrycznego vana, ale wiemy, że samochód korzysta z tego samego systemu napędowego co konstrukcyjnie bliźniaczy model Renault Kangoo E-Tech Electric. To z kolei oznacza, że Mercedes EQT będzie napędzany przez silnik elektryczny generujący 101 KM mocy oraz 245 Nm momentu obrotowego dostępnego od – jak to w elektrykach – “zera”. Napęd ten – stosując analogie z francuskiego auta – korzysta z akumulatora trakcyjnego o pojemności 45 kWh. Szacowany zasięg powinien wynosić do 265 km.

Mercedes EQT zadebiutuje jeszcze w tym roku

Mercedes EQT
Mercedes EQT to minivan klasy premium (fot. materiały prasowe producenta)

Nowy Mercedes EQT oficjalnie ma być zaprezentowany pod koniec bieżącego roku równolegle z podobnym konstrukcyjnie modelem planowanym przez markę Nissan, klasą T i nowymi modelami Citan / eCitan.

Total
0
Shares