Mercedes prezentuje koncepcyjny model EQT

Mercedes EQT jaki zaprezentował producent to jeszcze model koncepcyjny. Wygląda obiecująco, ale w wersji produkcyjne z pewnością się coś zmieni.
Mercedes EQT
Mercedes Concept EQT (fot. materiały prasowe producenta)

Oczywiście fakt, że zaprezentowane auto w nazwie ma litery EQ oznacza jedno – to samochód elektryczny. Pokazane przez niemiecką markę to minivan, który do tej pory nie miał swojej “klasy”, ale nazwa wskazuje, że jest to elektryczny reprezentant nowej klasy T. W istocie jest to koncepcyjny, z napędem elektrycznym, krewny modelu Citan, ale przedstawiany nie jako auto użytkowe, lecz jako pasażerski minivan dla klientów indywidualnych.

Zobaczcie naszą recenzję Mercedesa EQV

Mercedes EQT – siedmioosobowy, zeroemisyjny

Mercedes EQT
Mercedes EQT – blisko pięciometrowe nadwozie dysponuje siedmioma miejscami (fot. materiały prasowe producenta)

Stylowy, kompaktowy van z błyszczącym pasem przednim, na którym producent nie żałował iluminacji w kształcie trójramiennych gwiazdek przyciąga wzrok. Do tego wyróżniające niektóre modele elektryczne wysuwane klamki oraz aż 21 calowe, przykuwające spojrzenia felgi ze stopów lekkich. Oczywiście aerodynamiczne.

Elegancja wewnątrz, ale pamiętajmy – to koncept

Mercedes EQT
Wewnątrz wyposażenie godne niemieckiej marki, eleganckie wykończenie i nowoczesny system MBUX (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes EQT to auto, które jest w stanie pomieścić do siedmiu osób, jak na kompaktowego vana nie jest to mały model. Samochód mierzy 4945 mm długości, 1863 mm szerokości i jest wysokie na 1826 mm. W środku – jak przystało na kierowany dla klientów indywidualnych pojazd – mamy wszystkie cechy wykończenia klasy premium. Skórzane obicia w kabinie, nowoczesny infosystem rozrywkowy MBUX najnowszej generacji.

Przestrzeń bagażowa

Mercedes EQT
Mercedes EQT – fotele ostatniego rzędu można złożyć, ale tak powstała przestrzeń bagażowa nie jest w koncepcyjnym aucie szczególnie funkcjonalna (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes nie ujawnił co prawda specyfikacji technicznej dotyczącej napędu tego elektrycznego vana, ale wiemy, że samochód korzysta z tego samego systemu napędowego co konstrukcyjnie bliźniaczy model Renault Kangoo E-Tech Electric. To z kolei oznacza, że Mercedes EQT będzie napędzany przez silnik elektryczny generujący 101 KM mocy oraz 245 Nm momentu obrotowego dostępnego od – jak to w elektrykach – “zera”. Napęd ten – stosując analogie z francuskiego auta – korzysta z akumulatora trakcyjnego o pojemności 45 kWh. Szacowany zasięg powinien wynosić do 265 km.

Mercedes EQT zadebiutuje jeszcze w tym roku

Mercedes EQT
Mercedes EQT to minivan klasy premium (fot. materiały prasowe producenta)

Nowy Mercedes EQT oficjalnie ma być zaprezentowany pod koniec bieżącego roku równolegle z podobnym konstrukcyjnie modelem planowanym przez markę Nissan, klasą T i nowymi modelami Citan / eCitan.

Total
0
Shares