Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

MG Motor prezentuje nowy model MG3 Hybrid+ z innowacyjnym napędem hybrydowym

MG Motor zaprezentował podczas warszawskiej premiery swój najnowszy model MG3, wyposażony w zaawansowaną technologię hybrydową Hybrid+. Samochód ten stanowi początek zupełnie nowej ery dla marki na rynku hatchbacków segmentu B, łącząc niezwykłe osiągi z wydajnością i ekscytującymi doznaniami z jazdy.

niebieski MG Hybrid+
MG3 Hybrid+ jest już dostępny w przedsprzedaży (fot. MG press)

MG3 jest już dostępny w przedsprzedaży w autoryzowanych salonach na terenie całej Polski. Wraz z końcem lipca samochody trafią do salonów, dając klientom możliwość bliższego zapoznania się z tym innowacyjnym modelem.

Technologia Hybrid+ zastosowana w MG3 wyróżnia się na tle konkurencji, oferując 30% więcej mocy niż rozwiązania stosowane przez innych producentów. Ponadto, samochód posiada ponad dwukrotnie większą pojemność akumulatora oraz może rozwinąć o 10 km/h wyższą prędkość w trybie elektrycznym.

Innowacyjna technologia Hybrid+ – serce MG3

technologia Hybrid+
Moc układu hybrydowego to imponujące 195 KM (fot. MG press)

Sercem MG3 jest innowacyjna technologia Hybrid+, oparta na pięciu kluczowych elementach: silniku benzynowym, skrzyni biegów, akumulatorze, silniku elektrycznym oraz generatorze. 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 75 kW współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW, który jest dodatkowo wspomagany przez oddzielny generator.

Dzięki temu rozwiązaniu MG3 oferuje wiele trybów hybrydowych, zapewniając elastyczne i wydajne osiągi w różnych warunkach jazdy. Kierowcy mają do wyboru trzy tryby: Eco, Standard i Sport, które pozwalają dostosować charakterystykę samochodu do indywidualnych preferencji.

Pojemność akumulatora w MG3 wynosi 1,83 kWh, co stanowi znaczący postęp w porównaniu z poprzednimi modelami. Samochód został również wyposażony w zaawansowaną, trzybiegową automatyczną skrzynię biegów oraz oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 8 sekund. Łączna moc wyjściowa układu napędowego to imponujące 195 KM.

Design i komfort – MG3 wyznacza nowe standardy

MG3 deska rozdzielcza
Ergonomiczne i estetyczne wnętrze (fot. MG press)

MG3 to zupełnie nowy model, zaprojektowany od podstaw z myślą o komforcie i wygodzie użytkowników. Zwiększone wymiary samochodu przekładają się na znacznie większą przestrzeń we wnętrzu dla pasażerów, a bagażnik o pojemności 293 litrów jest największy w klasie hybrydowych samochodów segmentu B.

Największy bagażnik w klasie (fot. MG press)

Pod względem stylistycznym MG3 wyróżnia się reflektorami LED oraz bogatą paletą kolorów nadwozia, obejmującą siedem wariantów: niebieski „COSMO”, czarny „PEBBLE BLACK”, czerwony „DIAMOND RED”, biały „DOVER WHITE”, srebrny „COSMIC”, szary „HAMPSTEAD” oraz żółty „PASTEL”.

Wnętrze MG3 zostało wyposażone w nowoczesny, wbudowany dwuekranowy kokpit. Kierowcy mają do dyspozycji 7-calowy cyfrowy ekran oraz 10,25-calowy centralny system informacyjno-rozrywkowy. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. nawigację satelitarną, integrację smartfonów poprzez Apple CarPlay/Android Auto, klimatyzację, czterogłośnikowy system audio z łącznością Bluetooth, cztery porty USB, tylne czujniki parkowania oraz kamerę cofania. Wyższe wersje wyposażenia oferują dodatkowo tapicerkę z elementami sztucznej skóry, dostęp bezkluczykowy, podgrzewane przednie fotele i kierownicę oraz kamerę 360 stopni.

Total
0
Shares