Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mini Aceman Concept EV: nowy elektryczny crossover

Poznajcie nowe Mini Aceman Concept EV, czyli elektryczego crossovera mającego w swojej wersji produkcyjnej wzmocnić gamę modelową marki.
Mini Aceman
Nowy Mini Aceman to koncept crossovera znanej marki (fot. materiały prasowe)

Mini Aceman Concept EV to nowy elektryczny crossover, mający na celu zobrazować, w którą stronę marka pójdzie w przyszłości. Model ma wypełnić miejsce między Cooperem a Countrymanem. Jest to pierwszy mały crossover Mini i ma uderzać w rynek premium.

Mini Aceman Concept EV: jaki może być nowy model?

mini
Zupełnie nowy przód to cecha charakterystyczna Acemana (fot. materiały prasowe)

Marka nie podała żadnych szczegółów dotyczących napędu konceptu i modelu produkcyjnego. Aceman ma być pierwszym samochodem wyznaczonym przez nowy język projektowania – “charyzmatyczną prostotę”. Projektanci mają na celu połączenie trwałości i minimalizmu przy zachowaniu możliwie charakterystycznego i klasycznego kształtu Mini.

Mini
Bagażnik dachowy przybrał kształty flagi Zjednoczonego Królestwa (fot. materiały prasowe)

Najbardziej rewolucyjną zmianą są możliwie zminimalizowane zwisy przedniej i tylnej osi, wynikające z braku napędu spalinowego. W oczy się rzuca również nowy kształt przodniej części samochodu. Poza zmianą okrągłych lamp na bardziej kanciaste, marka po raz pierwszy zainstalowała oświetlenie LED zamiast grilla oraz emitujący się na przednim zderzaku wzór na kształt flagi Wielkiej Brytanii, rozciągający się aż po wnętrze reflektorów. Podobny akcent zastosowano rysując bagażnik dachowy, który również obrał postać “wyspiarskiej” flagi.

Mini
Tył mocno przypomina Countrymana (fot. materiały prasowe)

Środek również został wykonany z myślą o minimaliźmie. Głównym nawiązaniem do poprzednich modeli jest okrągły wyświetlacz na środku deski rozdzielczej, obsługujący wszystkie instrumenty pokładowe samochodu. W standardowych pokrętłach zostały tylko funkcje hamulca postojowego, zmiany biegów, wybór trybu jazdy i regulacja głośności dźwięku. Do produkcji wnętrza nie wykorzystano skóry i chromów. Wszystkie materiały pochodzą wyłącznie z recyklingu.

Mini
Środek minimalistyczny, ale nawiązujący do poprzedników (fot. materiały prasowe)

Samochód zostanie zaprezentowany na żywo już 23 sierpnia na targach gier Gamescom w Niemczech. Być może zostanie przekazane wtedy dużo więcej informacji technicznych, pomijając już aspekty wizualne nowego Mini.

Total
14
Shares