Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj

Mistrzostwo Hołowczyca i Kurzei

Wczoraj po południu zakończył się ostatni rajd tego sezonu – Columna Medica Rajd Niepodległości. Załoga BMW X3 z numerem 200 nie miała sobie równych na Drawskim Poligonie i zameldowała się pierwsza na mecie z przewagą ponad 6 minut nad drugim w klasyfikacji generalnej Markiem Kubiczkiem pilotowanym przez Filipa Kubiczka w CanAm Maverivc X3. Najniższy stopień podium wywalczyli Adam Kuś z Marcinem Paskiem, także startujący CanAmem Maveric X3.

Hołek i Kurzeja
Hołek i Kurzeja ponownie zdobyli tytuł Mistrzów Polski (fot. Hołowczyc Racing)

Hołowczyc wygrał oba odcinki specjalne, które były podzielone strefą neutralizacji. W sezonie 2023 olsztynianin wygrał wszystkie rajdy zaliczane do Mistrzostw Polski, tym samym ponownie Hołek z Kurzeją zdobyli tytuł Mistrzów Polski.

Tegoroczny sezon był bardzo intensywny dla naszej eskportowej załogi – starty w trzech czempionatach – Puchar Świata, Puchar Europy FIA i Mistrzostwa Polski – 14 rajdów, tysiące kilometrów oesowych i dwa tytuły mistrzowskie. To wszystko stanowiło bardzo dobre przygotowanie do najważniejszego sprawdzianu jakim będzie start w rajdzie Dakar 2024.

„Kończymy ten sezon z wielkimi uśmiechami na twarzach! Zdobyliśmy Puchar Europy FIA i Mistrzostwo Polski. To był bardzo intensywny rok. 14 rajdów w sezonie to prawdziwy maraton. Daliśmy sobie z Łukaszem doskonale radę i z tego jestem bardzo dumny. Mamy świetny zespół mechaników do obsługi naszego BMW X3. Do tego starty w MINI z X-Raid. Sporo dodatkowych testów, teraz przed nami Dakar, do którego jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani. Tak ogromny projekt, jakim jest tegoroczny sezon nie byłby oczywiście możliwy bez wsparcia naszych partnerów, którzy w nas uwierzyli i zaufali. Teraz mamy chwilę na odpoczynek. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za kibicowanie!” – podsumował Krzysztof Hołowczyc