Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mitsubishi Ralliart znów w rajdach. L200 wystartuje w Asia Cross Country Rally

Firma Mitsubishi Motors Corporation ogłosiła, że zespół Mitsubishi Ralliart, korzystający ze wsparcia technicznego Mitsubishi Motors, weźmie udział w rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR) 2022, który odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia. 

Zespół pojedzie strategicznym modelem Mitsubishi Motors, dostępnym na rynku światowym pickupem o ładowności 1 tony – L200/Triton. Team Mitsubishi Ralliart to prywatny zespół, którego właścicielem jest firma Tant Sports z Tajlandii. Dyrektorem zespołu został Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca Rajdu Dakar w latach 2002 i 2003.

Typowo azjatycki, trudny rajd

AXCR to rajd typu cross country zarejestrowany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Zawody, organizowane głównie w Tajlandii, odbywają się w gorącym i wilgotnym klimacie, charakterystycznym dla Azji Południowo-Wschodniej oraz na wyczerpujących trasach terenowych w górach i dżungli. Mitsubishi Motors wykorzysta doświadczenia zdobyte podczas rajdu do doskonalenia atutów samochodu, takich, jak sztywność nadwozia i podwozia, sterowność oraz osiągi terenowe.

Mitsubishi wraca do rajdów

Przez wiele lat firma Mitsubishi Motors rywalizowała w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata i Rajdzie Dakar, zdobywając tytuły mistrzowskie w obu tych imprezach i doskonaląc właściwości jezdne samochodów Mitsubishi, którymi można się teraz cieszyć w każdych warunkach pogodowych i drogowych – powiedział Hiroshi Masuoka, dyrektor zespołu Team Mitsubishi Ralliart.

Mitsubishi wskrzesiło markę Ralliart w listopadzie 2021 roku i rozpoczęło sprzedaż wersji specjalnych w Tajlandii oraz podzespołów Ralliart w Japonii.

Total
0
Shares