Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mitsubishi ucieka z Polski. To oznacza wyprzedaż

Na europejskich rynkach nie zobaczymy już przyszłych premier modeli japońskiego producenta, a te już dostępne można nabyć ze zniżką.
Mitsubishi

Pierwsze informacje na temat wycofania się Mitsubishi z rynku europejskiego pojawiły się w przestrzeni publicznej jeszcze w lipcu br. Już wówczas wiadomo było, ze nowe, przyszłe modele nie pojawią się w europejskich, a zatem także polskich salonach. Aktualnie firma wyprzedaje bieżące stany magazynowe z mocno preferencyjnymi rabatami. Co można upolować?

W kontekście ewentualnych zakupów aktualnie dostępnych aut Mitsubishi Motor Company dostępnych jeszcze w polskich salonach warto pamiętać o jeszcze jednym. Mimo wycofania się marki z rynków europejskich, firma zadeklarowała utrzymanie dotychczasowej sieci stacji obsługi. Choć na nowego Outlandera na bazie wspólnej platformy sojuszu z Nissanem i Renault już się nie doczekamy, to warto spojrzeć na to, co jest dostępne dziś. I w jakich cenach.

Nowy Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star 2020 (fot. Mitsubishi)

Najmniejsze auto w ofercie Mitsubishi to jednocześnie najnowszy wóz, który jest oferowany w polskich salonach. Auto w tym roku przeszło drugi facelifting. Oferowane jest z dwoma silnikami do wyboru: jednolitrowym benzyniakiem o mocy 71 KM oraz silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 i mocy 80 KM. Wariant z mocniejszą jednostką napędową jest ponadto oferowany w dwóch wersjach: ze skrzynią manualną oraz z automatyczną bezsprzęgłową przekładnią CVT. Wszystkie trzy odmiany Space Stara mają napęd przekazywany na jedną, przednią oś.

Ceny najtańszej wersji z jednolitrowym silnikiem benzynowym i manualną przekładnią zaczynają się od 40 990 zł (z wliczonym rabatem 2000 zł). Auto oferowane jest również w formie spłat rozłożonych w czasie, przy wartości raty leasingowej 336 zł netto (30% wpłaty własnej, umowa na 48 miesięcy).

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX 2020
Mitsubishi ASX 2020 (fot. Mitsubishi)

Od momentu wejścia na rynek w 2010 roku, ten japoński kompaktowy SUV był poddawany faceliftingowi co najmniej czterokrotnie. Ostatnie modyfikacje miały miejsce w 2019 roku. Auto w Polsce oferowane jest wyłącznie z dwulitrową jednostką benzynową o mocy 150 KM i 195 Nm momentu obrotowego. Dostępne są trzy warianty: z 5-biegową skrzynią automatyczną i napędem na jedną oś, z takim samym napędem, ale z bezstopniową skrzynią CVT oraz topowy wariant z automatem CVT i napędem 4×4.

Ceny tego auta zaczynają się od 77 490 zł. Za tyle kupimy bazową wersję Inform z manualem i napędem na przednią oś. Mitsubishi dodatkowo oferuje pakiet korzyści wyceniany przez producenta na 7800 zł brutto. Obejmuje on rabat 1000 zł przy wykupie pakietu ubezpieczeń, pakiet LED o wartości 3500 zł, gratis lakier metalizowany (normalna cena 2300 zł) oraz pakiet Citi w obniżonej cenie o 1000 zł.

Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross 2020
Mitsubishi Eclipse Cross (fot. Mitsubishi)

Kolejnym autem dostępnym w polskich salonach japońskiej marki jest crossover Eclipse Cross. Auto oferowane jest z dwoma silnikami do wyboru: 1,5-litrowym benzyniakiem o mocy 163 KM oraz 2,2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 150 KM.

Auto to możemy kupić z rabatem w wysokości 14 000 zł za kwotę od 84900 zł. Zwracamy jednak uwagę, że rabat dotyczy modeli nowych, ale wyprodukowanych w 2019 roku. W przypadku aut wyprodukowanych w tym roku ceny zaczynają się od 98990 zł za wariant Invite Plus z rabatem gotówkowym wynoszącym 5000 zł. W obu przypadkach z rabatu można skorzystać pod warunkiem wykupu pakietu ubezpieczeń PZU i skorzystaniu z oferowanych metod finansowania.

Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander 2020
Mitsubishi Outlander (fot. Mitsubishi)

Spalinowa wersja Outlandera, największego SUV-a japońskiej marki dostępnego na naszym rynku aktualnie oferowana jest z jednym dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM. Auto jest dostępne w trzech różnych wariantach: z 5-biegowym manualem i napędem na jedną oś oraz automatem CVT z napędem na jedną oś i CVT + 4×4.

Najtańszy wariant, czyli wersję wyposażeniową Intense Plus z manualną skrzynią biegów kupimy za cenę od 125 990 zł. Jeżeli uda nam się trafić w salonie nowy model, ale wyprodukowany w ubiegłym roku, możemy liczyć na rabat do 16000 zł

Mitsubishi Outlander PHEV

Mitsubishi Outlander PHEV 2020
Mitsubishi Outlander PHEV (fot. Mitsubishi)

SUV Mitsubishi w odmianie typu hybryda plug-in (PHEV) jest oferowany aktualnie w cenie od 137 090 zł. Samochód w trybie wyłącznie elektrycznym umożliwia przejechanie do 45 km (wg WLTP). Moc generowana przez hybrydowy zespół napędowy. Outlander PHEV oferowany jest z rabatem sięgającym nawet 45 000 zł. Tyle rabatu otrzymamy wybierając wersję Instyle Plus.

Mitsubishi L200

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200 (fot. Mitsubishi)

Szósta generacja pickupa Mitsubishi to zarazem największe auto osobowe dostępne w ofercie polskich salonów marki. Ten 5,2-metrowy kolos napędzany jest jednym silnikiem: 2,2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 150 KM i aż 400 Nm momentu obrotowego. Jeżeli chodzi o przekładnię, do wyboru jest 6-biegowa skrzynia manualna lub 6-stopniowy automat. Napęd wyłącznie na 4 koła.

Ceny tego modelu zaczynają się od kwoty 115 990 zł. Za auta nowe, ale wyprodukowane w roku 2019 możemy zyskać rabat do 25 000 zł. W przypadku modeli tegorocznych producent również przewiduje zniżkę, ale mniejszą: 10 000 zł.

Total
2
Shares