Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Morgan proponuje drinka z drewnem z ramy roadstera

Morgan

Firma Morgan Motor Company od dawna słynie z wykorzystywania drewna jesionowego do budowy swoich samochodów, ale 111-letnia firma odkryła teraz kreatywne wykorzystanie nadwyżki materiału, wprowadzając na rynek Morgan x Piston Gin, wyprodukowany we współpracy z Piston Distillery.

Uważany za pierwszy na świecie gin na bazie popiołu, jest wytwarzany z delikatnych wiórów drewna, które pochodzą z drzewa używanego do formowania ram samochodów. Zwykle rama jest osadzana na platformie z klejonego aluminium – lub, historycznie, na stalowym “chassis”. Wykorzystanie drewna jesionowego – wybranego ze względu na jego giętkość, lekkość i trwałość – było częścią metody budowy karoserii od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego samochodu trójkołowego w 1909 roku.

Morgan Gin
Dobre samochody to sposób na życie (fot. Morgan)

Morgan x Piston

Alkohol jest produkowany przez Piston Distillery, producenta dżinu założonego w 2018 roku. Gin łączy w sobie 14 składników roślinnych, aby zapewnić niepowtarzalny smak i urzekające doznania aromatyczne. Firma stanowczo przyznaje, że chociaż Morgan i Piston Distillery mają wiele podobieństw, w żadnym wypadku ich produkty nie powinny być spożywane razem.

Total
0
Shares