Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Najszybszy kabriolet Bentleya w historii. Nowy Continental GT Speed Convertible

13 kwietnia Bentley pokazał nowego Continentala GT Speed w wersji z otwieranym dachem. Auto to najszybszy tego typu samochód marki w historii.

Podobnie jak coupé, tak i Continentala GT Speed Convertible napędza zmodernizowany 6-litrowy silnik W12 TSI, który zapewnia 659 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego. Premiera kabrioleta przychodzi kilka tygodni po premierze wersji zamkniętej.

Pierwsza generacja Continental GT Speed, inspirowana modelami Speed z lat 20. XX wieku, miała premierę w 2007 roku. Najnowsza odsłona samochodu stanowi kontynuację tradycji. Otwarty Continental GT Speed w nowej wersji, podobnie jak coupé, ma zupełnie nowy system sterowania tylną skrętną osią. Właściwości jezdne można zaobserwować już w trybach Bentley oraz Comfort, jednak najbardziej transparentną różnicę zapewnia tryb Sport. Po jego wyborze układ kierowniczy, system Bentley Dynamic Ride oraz eLSD pracują razem, zapewniając kierowcy nowy poziom wrażeń z jazdy.

Pierwszą setkę właściciel zobaczy na liczniku po 3,7 sekundy (fot. Bentley)

Przy niskich prędkościach tylne koła GT Speed są kierowane w przeciwnym kierunku do przednich zwiększając poczucie zwinności auta. Układ kierowniczy reaguje szybciej, co pomaga kierowcy poczuć większą pewność prowadzenia. Z kolei przy dużych prędkościach tylne koła skręcają w tym samym kierunku, co koła przednie, w celu poprawienia stabilności jazdy.

Jeszcze mocniejszy silnik

Dach auta rozkłada się w 19 sekund (fot. Bentley)

Nowy Bentley Continental GT Speed został wyposażony w zmodernizowany silniki Bentleya W12 TSI o pojemności 6 litrów, który dostarcza 659 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Przekłada się to na 4 proc. wyższą moc względem modelu W12. Prędkość maksymalna nowego Bentleya Continentala GT Speed Convertible to 335 km/h, a pierwsze 100 km/h auto osiąga w 3,7 sekundy (coupé w 3,6 sekundy). Dwusprzęgłowa skrzynia biegów jest dwa razy szybsza w trybie Sport względem standardowego modelu W12, co w połączeniu ze sportowym wydechem zapewnia wrażenia dźwiękowe podczas uruchamiania silnika i redukcji.

Mechanizm różnicowy eLSD

Tak szybkiego kabrioletu Bentley w swojej ofercie jeszcze nie miał (fot. Bentley)

Bentley Continental GT Speed jest pierwszym modelem w historii marki, w którym zastosowany został elektroniczny tylny mechanizm różnicowy (eLSD). Dostrojono go do systemu kontroli trakcji i aktywnych trybów jazdy, dzięki czemu uzyskano zwiększoną stabilność w zakrętach i lepszą przyczepność przy niekorzystnych warunkach drogowych.

W modelu przewidziano też dodatkowe rozwiązania, jak trójkomorowe aktywne zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnym tłumieniem nierówności, które zostało połączone z Bentley Dynamic Ride, czyli aktywnym systemem kontroli przechyłu nadwozia 48V. Ten system, zaprezentowany w modelu Bentayga i Continental GT, przeciwdziała przechyłom nadwozia, używając do tego silników elektrycznych w każdym stabilizatorze poprzecznym. W najmocniejszym ustawieniu silniki mogą dostarczyć 1300 Nm w 0,3 sekundy, aby utrzymać nadwozie w poziomie.

Wnętrze wyróżnia się ekskluzywnymi dodatkami (fot. Bentley)

Klienci mogą zamówić model GT Speed Convertible z ceramicznym układem hamulcowym, który zapewnia pewniejsze hamowanie i wyższą odporność tarcz na odkształcanie. Materiał węglowo-ceramiczny pozwala obniżyć wagę auta o 33 kg, a dodatkowo wytwarza wyjątkowo niski poziom pyłu hamulcowego.

Total
0
Shares