Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Niesamowity chiński elektryk. 1000 km zasięgu, niezły design i 540 KM

Chińczycy, największy na świecie rynek dla aut elektrycznych, nie tylko kupują, ale też tworzą. Dobrym przykładem nowy Zhiji L7, chiński EV z 1000-kilometrowym zasięgiem i bezprzewodowym ładowaniem.

Jedną z firm wspierających Zhiji jest Alibaba Group. A to oznacza, że auto jest jak najbardziej poważnym przedsięwzięciem. Do Alibaby, jednej z największych chińskich firm, należy AliExpress, globalny potentat e-handlu.

Fakt, że Chiny produkują bardzo wiarygodne i światowej klasy samochody elektryczne, nikogo już nie dziwi. Chińskie firmy z niewielkim wcześniejszym doświadczeniem w produkcji samochodów wchodzą nawet w świat luksusowych i sportowych samochodów elektrycznych, a ich wysiłki są bardzo widoczne, zarówno pod względem wyglądu tych pojazdów, jak i ich osiągów i specyfikacji.

Sportowy sedan będzie miał 1000 km zasięgu (Fot. Zhiji)

Zobaczcie tylko Zhiji L7, w pełni elektryczny sportowy sedan, który nie tylko wygląda całkiem nieźle, ale także obiecuje niesamowity zasięg, najnowocześniejsze wnętrze, a nawet ładowanie bezprzewodowe. Zhiji jest wynikiem wspólnego przedsięwzięcia SAIC, Zhangjiang Hi-Tech i wspomnianej Alibaba Group.

Niesamowite osiągi, jak w Tesli

Design auta może się podobać (Fot. Zhiji)

Początkowo pojazd będzie oferowany z akumulatorem 93 kWh, który zapewni mu zasięg NEDC wynoszący 615 km, ale w przyszłości będzie oferowany mocniejsza wersja z akumulatorem 118 kWh, zwiększającym deklarowany zasięg do 1000 km. Ten drugi prawdopodobnie nie będzie dostępny w momencie premiery, która została ustalona na pierwszą połowę 2022 roku.

Wnętrze jest ultranowoczesne (Fot. Zhiji)

Pojazd ma deklarowaną moc 540 koni mechanicznych i moment obrotowy 700 Nm. Do setki rozpędza się w 3,9 sekundy. W pojeździe zastosowano również półautonomiczną technologię jazdy, ale nie wiemy dokładnie, jak sprawna ona będzie. Kolejną wyróżniającą cechą będzie możliwość bezprzewodowego ładowania L7 z mocą do 11 kW.

Total
1
Shares