Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Mazda CX-5. Znamy ceny

MAZDA CX-5
MAZDA CX-5 (fot. Mazda)

Zmodernizowana wersja SUV-a Mazdy, CX-5, jest już dostępna w Polsce. Mazda CX-5 w wersji modelowej na 2021 rok oferowana jest w nowych wersjach SkyJOY i SkyPRESTIGE, które można wzbogacić pakietami dodatkowego wyposażenia, oraz w wersji limitowanej z okazji 100-lecia Mazdy.

Mazda CX-5 premierowo wprowadzona na rynek w 2012 r. była pierwszym modelem marki, w którym zastosowano jednocześnie stylistykę KODO i technologię Skyactiv. Kolejne aktualizacje i udoskonalenia sprawiły, że CX-5 stała się najważniejszym modelem w gamie, odpowiadającym za około 35% rocznej sprzedaży firmy. Do tej pory w Europie sprzedano 490 870 egzemplarzy, a w 130 krajach na całym świecie łącznie około 3 190 000 sztuk. W skali globalnej CX-5 pozostaje najlepiej sprzedającym się modelem Mazdy.

MAZDA CX-5 (fot. Mazda)
MAZDA CX-5 brązowa skóra to dodatek z pakietu Brown(fot. Mazda)

Co nowego w CX-5 2021?

Mazda CX-5 z 2021 r. została wyposażona w zmodernizowane jednostki napędowe i skrzynie biegów. bejmują one optymalizację działania pedału przyspieszenia w celu uzyskania lepszej reakcji pojazdu i kontroli nad nim, lepszą reakcję silnika na wciśnięcie pedału gazu, lepszą reakcję sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów oraz obniżenie emisji CO2.

MAZDA CX-5 (fot. Mazda)
Nowy ekran ma przekątną 10,25 cala (fot. Mazda)

Zmodernizowany system Mazda Connect łączy w sobie nowy wyświetlacz centralny o przekątnej 10,25 cala oraz jeszcze  bardziej intuicyjną obsługę funkcji przy użyciu pokrętła wielofunkcyjnego HMI (Human Machine Interface) z rozszerzoną gamą usług obsługiwanych za pomocą aplikacji MyMazda. Wśród funkcji aplikacji znajdziemy zdalne ryglowanie drzwi, funkcja pomagająca w znalezieniu samochodu zaparkowanego np. na dużym parkingu, możliwość przesłania do nawigacji samochodu trasy z wieloma miejscami docelowymi, funkcja raportu o stanie technicznym pojazdu, zdalnego kontaktu z dealerem i zamówienie usług serwisowych, wezwanie pomocy drogowej oraz funkcja alarmu bezpieczeństwa.

MAZDA CX-5 (fot. Mazda)
MAZDA CX-5 świetnie prezentuje się w tym kolorze (fot. Mazda)

Mazda CX-5 100th Anniversary

Z inspiracji modelem R360 Coupé – pierwszym samochodem osobowym marki – Mazda CX-5 w edycji limitowanej 100th Anniversary ma nadwozie lakierowane na biały perłowy kolor Snowflake White, skontrastowany z dywanikami i skórzanymi obiciami siedzeń w kolorze burgundowym. Na przednich błotnikach, osłonach piast kół, dywanikach, zagłówkach foteli i obudowie kluczyka znajdują się rocznicowe emblematy Mazda 100th Anniversary. 

MAZDA CX-5 (fot. Mazda)
Kabina nowej Mazdy CX-5 (fot. Mazda)

Pieniądze

Ceny Mazdy CX-5 2021 rozpoczynają się od kwoty 118 900 zł za wersję SkyJOY z silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 165 KM połączonym z sześciostopniową, manualną przekładnią i napędem na przednią oś. Limitowana odmiana 100th Anniversary bazuje na wersji SkyPRESTIGE z wybranymi elementami pakietu Brown oraz silnikiem 2,5 Skyactiv-G o mocy 194 KM i wyceniona została na kwotę od 183 800 zł. Wszystkie odmiany Mazdy CX-5 2021 dostępne są w finansowaniu Mazda Finance dla klientów indywidualnych oraz firm.

Total
0
Shares